Bayern se hodlá v lednu posílit v Ajaxu hned o dvě tváře. Opačným směrem zamíří 150 milionů eur

Bayern se hodlá v lednu posílit v Ajaxu hned o dvě tváře. Opačným směrem zamíří 150 milionů eur

Tato sezóna zatím nevychází bavorskému gigantu podle představ. V Lize mistrů by mohl přijít o prvenství ve skupině, pokud s Ajaxem venku padne, v Bundeslize ztrácí na rozjetou Borussii Dortmund devět bodů. Vedení hodlá v lednu výrazně posilovat a právě v Amsterdamu hodlá ulovit dva hráče celkem za 150 milionů eur.

Bayern chce postoupit do jarních vyřazovacích bojů v Lize mistrů z prvního místa, aby měl výhodnější postavení. Osmifinále může německému gigantovi postavit do cesty silné soupeře a on chce v této soutěži po dlouholetém půstu uspět. I proto by rád v zimě přivedl nové tváře, kterými by okysličil současný kádr.

Současný výběr bavorského velkoklubu je už staršího data, což dokládá například Ribéry a Robben, ale i Neuer, Boateng, Rafinha, Martínez či Lewandowski. Vedení moc dobře ví, že mělo na přestupovém trhu reagovat již dříve a hodlá vzniklé problémy co nejrychleji vyřešit. Podle zpráv německého listu Bild by mohli v lednu přijít dvě nové posily právě z Ajaxu.

Bayern v současné době monitoruje Frenkieho de Jonga a Matthijse de Ligta. Talentovaní hráči jsou však v hledáčku i dalších evropských dravců, neboť je v nich ukryt obrovský potenciál, který již ve svém věku pomalu vypouštějí na obdiv fanoušků nizozemské nejvyšší soutěže. Nebude ale snadné je získat, neboť Ajax moc dobře ví, jaké zlato drží ve svých rukou. Zmíněných 150 milionů eur by však mělo změnit současné stanovisko, že je prodají případně až v létě.