TOP 5 nejužitečnějších hráčů MLS? Ibrahimovič, Rooney a Vela se museli sklonit před dvojicí z kádru finalisty

TOP 5 nejužitečnějších hráčů MLS? Ibrahimovič, Rooney a Vela se museli sklonit před dvojicí z kádru finalisty

MLS, která má před sebou už jen finálové rozuzlení mezi Atlantou United a Portlandem Timbers, zveřejnila jméno nejužitečnějšího hráče sezony, kterým se bez většího překvapení stal kanonýr Atlanty Josef Martínez.

Reprezentant Venezuely se o to zasloužil překonáním ofenzivního rekordu soutěže, když v základní části zaznamenal ve čtyřiatřiceti zápasech jednatřicet branek. Aktuálně už je bývalý hráč Young Boys Bern, Thunu či Turína na 34 trefách.

"Jsem velmi šťastný, jelikož toto je ocenění, které jsme všichni chtěli. Cena je výsledkem mojí práce, práce spoluhráčů, trenérů a mojí rodiny. Všem chci moc poděkovat," citoval web eurofotbal.cz slova pětadvacetiletého střelce.

Ten za sebou nechal i pár zvučných jmen fotbalové branže. Druhý se umístil jeho čtyřiadvacetiletý klubový spoluhráč Almirón, jenž jakožto záložník nasázel úctyhodných třináct branek. Paraguayský středopolař působí v USA druhou sezonu, předtím působil v argentinském Lanúsu.

Třetí se umístil švédský veterán Zlatan Ibrahimovič, čtvrtý někdejší reprezentant Albionu Wayne Rooney a pátý zkušený Mexičan s minulostí v Arsenalu Carlos Vela, jenž v letošním roce válel v Kalifornii za tamní celek Los Angeles FC.

Nejužitečnější hráči MLS:

1. Josef Martínez (Atlanta United)
2. Miguel Almirón (Atlanta United)
3. Zlatan Ibrahimovič (Los Angeles Galaxy)
4. Wayne Rooney (DC United)
5. Carlos Vela (Los Angeles FC)