Byl Krob z Edenu odejit kvůli příchodu Řepky? Být Křetínským, vzal bych teď generálního ředitele Slavie do Sparty!

Byl Krob z Edenu odejit kvůli příchodu Řepky? Být Křetínským, vzal bych teď generálního ředitele Slavie do Sparty!
ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY

Úterní přesuny ve vedení Slavie vyvolaly hlavně u fanoušků červenobílých barev logicky značný ohlas. I když se o možném odchodu generálního ředitele Martina Kroba v zákulisí už nějaký čas mluvilo, čekalo se, že to bude když tak až po skončení podzimní sezony. Jelikož Slavia vede ligu o čtyři body před mistrovskou Plzní a o dvanáct bodů před rivalem z Letné, čekalo by se, že valná většina fandů bude jednoznačně stát za jakýmkoli rozhodnutím Jaroslava Tvrdíka a spol. Krobovo „odejití“ ovšem v diskusi na serveru slavistickenoviny.cz (oficiální web slavia.cz má diskusní fórum už několik měsíců v rekonstrukci) kritizuje až nečekaný počet příznivců Slavie.

Ano, samozřejmě, že řada slávistických fanoušků posílení pravomocí dua klubový trenér Jindřich Trpišovský plus klubový sportovní ředitel Jan Nezmar vítá. Výsledky, tedy vedení v lize a bod od postupu do jarní části Evropské ligy, včetně slušného herního projevu zajímá většinu příznivců, kterým je za daného stavu jedno, proč třeba všechny letní posily, pořízené novým čínským majitelem, firmou Sinobo, za více než 200 milionů vysedávají spíš na lavičce náhradníků a takřka žádná z nich nemá stálé místo v základní sestavě.

Že se ve fotbalovém zákulisí povídají veselé příběhy o tom, jak někdo jel za Zeleným do Jablonce s cílem získat ho za 12 milionů korun a přivezl ho za 35 milionů? Že někdo cestoval za Kolářem do Liberce, aby ho koupil za 12 milionů, a dostal ho zabaleného s balíčkem i s Kúdelou za 35 milionů?  Koho by to zajímalo? Číňan má peněz dost. A třeba jsou to jen drby závistivců od konkurence.

Někteří zasvěcenější fandové se však domnívají, že by nějaká klubová oponentura vůči Tvrdíkovi a exliberecké dvojici Trpišovský plus Nezmar nebyla ve Slavii marná. Jiní soudí, že jde jen o vyčištění pozic pro lednový příchod generálního sekretáře FAČR Rudolfa Řepky, který kvůli neshodám s místopředsedou Romanem Berbrem s koncem roku 2018 odchází ze Strahova.

„Kroba je škoda“

Tady jsou některé takové názory z diskuse serveru slavistickenoviny.cz:

Ondráš: „Kroba je škoda. Na mě působil tak, že je nohama na zemi. A nehrozilo nějaký megalomanství.“

Hiker42: „Korporátní klasika - neschopní jsou povyšováni. Krob aspoň měl názor.“

Golfer: „Odvolání Martina Kroba beru jako problém. Byl vždy jedním z nás. Měl jsem možnost s ním několikrát mluvit, poznat jeho myšlení a rozhodně na mě ani nikoho z mého okolí arogantně nepůsobil, spíše naopak. Možná ti, co ho neznají, rádi přebírají názory jeho odpůrců a podléhají určité demagogii. Je ovšem pravda, že s prostoduchými názory a jejich papouškováním se příliš nemazlil, což mohlo vyvolávat konfliktní situace. Takže nyní bude v našem představenstvu jednotný názor, bez přirozené logické oponentury –Tomáš Syrovátka jí opravdu není schopen. Jen aby ta bezkonfliktní selanka nedopadla za čas jako u těch na druhém břehu. Tam jsou všichni kamarádi a zajedno.

Jak jsem měl šanci osobně, u některých přiznávám však vzdáleně, pozorovat, není nyní ve Slavii téměř nikdo, kdo by oponoval velkému šéfovi + JN + JiT. Aktuálně to možná není tak potřebné, protože se vezeme na vítězné vlně. Doufám, že to bude co nejdéle, ale mám pocit hraničící s jistotou, že dříve či později přijdou hubenější časy. A potom bude sebereflexe a ‚jiný názor‘ nezbytný.“

Brugy: „Nechci hodnotit pány Syrovátku a Kroba, ale jsem si jist, ze k panu Tvrdíkovi potřebujeme silnou osobnost, kvalitního manažera, ideálně kovaného slávistu, který je schopen a rovněž taky především ochoten mu v případě potřeby oponovat. Aby se z toho nestala oneman show, takovéto nastavení dost často nekončí ideálně. Já odchod pana Kroba bez případné náhrady hodnotím jako určité riziko a oslabeníklubového vedení.“

Golux: „Já v tom vidím, že jsme přišli o kovaného slávistu a dobrého manažera ve vedení. Toho, co jsme si vždy přáli. Tvrdíkovi se nechtělo řešit neshody, možná i kritické Kronovy připomínky, tak el cestou nejmenšího odporu. Nebude mu ale teď chybět oponentura? Škoda…“

Slawek: „Tvrdík tvrdí: Krob mi pomohl zachránit a po manažerské a personální stránce postavit Slavii. Proto mi tady teď chybí zdůvodnění jeho nynějšího kroku. To fakt stačilo několik článků v deníku Sport? Komupak asi děláme místo?“

Ašanin: „Přijde mi, že za tři roky vlády Jardy Tvrdíka to představenstvo točíme až moc často. Je to snad každý půl rok, co se představenstvo mění, upravují se pravomoce atd. Podle mě by to chtělo trochu ustálit.“

SK9: „Je to jen do konce sezony.Pak přijde Rudolf Řepka.“

Tealc: „Po novém roce přijde Řepka (ne Tomáš). Pam Syrovátka je dočasné řešení.“

.Železník2: „Tak Jarda Tvrdík s panem Syrovátkem převzali další funkci, no pokud bude vše šlapat, tak v pořádku.“

Ano, poslední hlas mluví jasně, pokud vše šlapat, tak je to v pořádku. Toť otázka.

Jaroslav Tvrdík také mj. tvrdil, že Dušana Uhrina juniora nikdy neodvolá a za pár dnů byl pryč. Jak říká klasik: „Důležitý jsou body a je jedno jak.“

I když dělat Jindřicha Trpišovského všemocným klubovým trenérským vládcem, když zatím vyhrál „jen“ MOL Cup, není to brzy? Počkal bych alespoň, až bude mít jasný zisk titulu a postup do jarní části Evropské ligy.

Když přišel do Slavie, byla na tom jako Sparta

Pamatuji se, jak nám spolu s kolegou Stanislavem Hrabětem v červnu 2016 při slavnosti na francouzské ambasádě Jaroslav Tvrdík básnil o Martinu Krobovi. To on má předčasně prozradil, že ho udělá ve Slavii novým generálním ředitelem.

Krob přišel do Slavie, když byla pátá. Bilance od té doby: mistrovský titul, jedno pohárové vítězství, výrazný příbytek diváků. Co by za to Kotalík, později Čupr ve Spartě dali. Martin Krob sice není sparťanská, ale slávistická krev, ale je to také profesionál. Což ukázal i při vedení českého zastoupení japonské automobilky Mitsubishi.

Ať to vypadá jakkoli fantasmagoricky, být Danielem Křetínským, okamžitě Kroba angažuji do sparťanského managementu!

Ostatně i Sparta byla letos na jaře pátá a na podobné pozici trůní i nyní. A jak řekl Zdeněk Ščasný, má přece lepší mužstvo. Na některé postech – brankář či hrotový útočník – má nejspíš skutečně lepší hráče. A získat člověka od konkurence, který ví, jak to v ní chodí, bývá v byznysu terno.

A že Martin Krob nyní získal místo v dozorčí radě Slavie? To mi připadá, jako když Husák poslal Dubčeka před jeho definitivním vykopnutím dělat velvyslance do Turecka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.