Disciplinárka rozhodla, jak dlouho budou Spartě chybět Kanga s Čivičem

Disciplinárka rozhodla, jak dlouho budou Spartě chybět Kanga s Čivičem

Disciplinární komise rozhodla, jaké tresty dostanou za vyloučení v zápase na půdě Slovácka hráči Sparty Guélor Kanga a Eldar Čivič. Obě červené karty udělil sudí Radek Příhoda až na základě doporučení VAR (videorozhodčí). Kangu vyloučil za úder loktem, Čiviče pak za ránu hlavou do jednoho ze svých protihráčů. Za Čivičův prohřešek navíc Příhoda nařídil také pokutový kop pro Slovácko.

A tady se disciplinární komise dostala do křížku s komisí rozhodčích FAČR. Komise rozhodčích totiž vydala na stránkách FAČR zprávu, podle které se shodla, že Příhoda vyloučil Čiviče neoprávněně a ten měl za svůj prohřešek dostat "pouze" žlutou kartu. Disciplinární komise ovšem s červenou kartou souhlasí a Čivičovi dala trest na jeden zápas. Kanga vyfasoval dvouzápasový stop.

Ke kontroverzní situaci ohledně oprávněnosti udělení červené karty Čivičovi se v komuniké vyjádřil předseda disciplinární komise Richard Baček následovně: „Byť se jednalo o zákrok nízké intenzity, tak se disciplinární komise ztotožnila s postupem rozhodčího na hrací ploše s tím, že došlo ke spáchání disciplinárního přečinu. V chování hráče Čiviče shledala přečin tělesného napadení, s ohledem na nízkou intenzitu přestupku pak volila trest na samé spodní hranici sazby“.

Oba "hříšníci" tak budou pražskému klubu chybět v nedělním těžkém zápase s Teplicemi. Čivič i o týden později, na půdě nedaleké Příbrami. Výkony Sparty v letošní sezóně jsou pro její fanoušky velkým zklamáním a tradiční klub z Letné se po sedmnácti odehraných kolech nachází s jednatřiceti body až na čtvrtém místě, se ztrátou dvanácti bodů na vedoucí Slavii. O bod za Spartou je navíc Baník se Zlínem.