Tohle je důkaz, že starý Arsenal je zpátky, říká jeden z největší expertů na skauting v Evropě Mislintat

Tohle je důkaz, že starý Arsenal je zpátky, říká jeden z největší expertů na skauting v Evropě Mislintat

Šéf skautingu Arsenalu a jedna z nejuznávanějších osobností, co se posuzování potenciálu hráče týká, Sven Mislintat prohlásil, že příchod Mattéa Guendouziho do klubu je důkazem, že starý dobrý Arsenal je zpět. Německý skaut to prohlásil v rozhovoru pro deník die Zeit s tím, že Guendouzi je jedním z největších evropských talentů současnosti. 

„Poprvé jsem ho viděl v Lorientu, když ještě hráli v Ligue 1. Mám ten klub rád, vždy se tam dají najít zajímaví hráči. Hned upoutal mojí pozornost tím, jak vypadá, jeho dlouhé vlasy. Ale především mou pozornost upoutal tím, jak hrál. Přeběhl s míčem v podstatě celé hřiště a já jsem si hned říkal, že je pouze otázka času, kdy prorazí. My jsme jeho příchodem dali signál světu, že starý Arsenal je zpátky. Zase dáváme čanci mladým hráčům,“ prohlásil Mislintat ve zmiňovaném rozhovoru pro die Zeit.

A kdo to vůbec Guendouzi je? Devatenáctiletý záložník, který hrál mezi lety 2016 a 2018 za Lorient. V létě o něj mělo zájem více klubů, především z Anglie. Nakonec ho získal právě londýnský Arsenal, za 7 milionů britských liber. A vypadá to, že vyhrál jackpot. Guendouzi není v Arsenalu žádným hráčem rezervy, ale pravidelně zasahuje do zápasů prvního týmu. Ve středu odehrál během remízy 2:2 s Manchesterem United v rámci Premier League dokonce 90 minut.

Podle francouzských médií je pouze otázkou času, kdy Guendouzi pronikne do národního týmu Francie. Stále však může reprezentovat Maroko, rodnou zemi svých rodičů. Už loni ho údajně kontaktoval francouzský trenér Maroka Hervé Renard. Zatím to však Guendouzi nechává otevřené, v mládežnických kategoriích reprezentuje rodnou Francii.