Jak bude vyřešen případ Lewandowski? Zahraje si někdy Premier League?

Jedním z nejlepších útočníků Evropy posledních let je bezpochyby Polák ve službách Bayernu Mnichov Robert Lewandowski. Třicetiletý útočník během kariéry několikrát prohlásil, že by si někdy rád zkusil anglickou Premier League. Ta by mu mohla vyhovovat především z důvodu, že se jedná o fyzicky zdatného hráče a Premier League je silově náročná. 

Jak bude vyřešen případ Lewandowski? Zahraje si někdy Premier League?

Lewandowski kraloval celkem třikrát střeleckým statistikám bundesligy. Naposledy hned v sezóně 2017/18 se třiceti góly, kdy jeho Bayer pošesté v řadě německou nejvyšší soutěž vyhrál. Je to dominance, která nemá v německém fotbale obdoby. Podobná situace však panuje také s Juventusem Turín v Itálii. A zahraje si "Lewa" někdy ve své vysněné Anglii?

Podle deníku Mirror to možné je. Nejvíce se o přestupu do Premier League v minulosti spekulovalo v souvislosti s Chelsea a s Leicesterem City, v poslední době má však údajně největší zájem Manchester City, který se ho možná pokusí získat již v lednu. Podobně jako v případě jiného elitního útočníka, Gonzala Higuaína, se má ale jednat pouze o formu dočasného hostování, především z důvodu hráčova věku.

Otázkou však zůstává, jak se k celé situaci postáví Bayern, pro který je Lewandowski již od svého příchodu do klubu v roce 2014 jedním z nejdůležitějších hráčů. Britský deník Independent v minulosti napsal, že pokud Lewandowski do Premier League nepřestoupí v roce 2019, tak už pravděpodobně nikdy.