Plzeňští mladíci budou hrát proti AS Řím o postup. Fanoušci u toho ale nebudou. Kvůli bezpečnosti

Plzeňští mladíci budou hrát proti AS Řím o postup. Fanoušci u toho ale nebudou. Kvůli bezpečnosti

Plzeňská Viktoria nemá v příštím týdnu na programu jen utkání Ligy mistrů proti AS Řím. Také ve středu, ale už o několik hodin dříve, se odehraje zápas mládežnické obdoby této soutěže. Ten však musel být nakonec přeložen a navíc na něj nebude mít přístup veřejnost. 

Viktoria se v případě vítězství nad AS Řím probojuje do vyřazovací fáze UEFA Youth League. Nakonec však musel klub v souvislosti s tímto důležitým duelem udělat dvě změny. 

Tou první je změna dějiště zápasu. "Po konzultaci s UEFA jsme byli nuceni přeložit zápas z Přeštic na umělou trávu do Luční ulice," přibližuje manažer mládeže Viktorie Plzeň Petr Žitek.

Druhá změna se týká diváků. Stejně jako před rokem utkání proti moskevskému CSKA se totiž i tentokrát poslední zápas ve skupině UEFA Youth League odehraje bez diváků. A důvod je jasný. 

"Hřiště s umělou trávou v Luční ulici nesplňuje předpisy UEFA, které nařizují disponovat odděleným sektorem hostujících fanoušků. tribunou pro domácí příznivce a další. V případě přítomnosti fanoušků na utkání mladých nadějí by tak nebylo možno zaručit stoprocentní bezpečnost pro fanoušky i samotné aktéry zápasu, který tak bude muset být pro veřejnost uzavřen," vysvětluje Žitek. 

Na obě dosavadní domácí utkání, proti CSKA Moskva a Realu Madrid, si do Přeštic našla cestu téměř tisícovka příznivců. Utkání proti AS Řím se odehraje ve středu 12. prosince od 12 hodin.