Pikantní předehrávka. Nastoupí Beauguel proti "své" Plzni? Zlín je pro mě překvapením sezóny, chválí oslavenec Vrba

Pikantní předehrávka. Nastoupí Beauguel proti "své" Plzni? Zlín je pro mě překvapením sezóny, chválí oslavenec Vrba

Už dnes bude na dvou stadionech rozehráno 18. kolo nejvyšší české fotbalové soutěže. Atraktivní souboj uvidí na zlínské Letné, kde se domácí střetnou s Viktorií Plzeň. Zajímavý bude tenhle zápas především pro Jeana-Davida Beauguela. Ten se totiž v zimní přestávce přesune ze Zlína právě na západ Čech. 

Až dnes v podvečer v 18 hodin sudí Lerch poprvé pískne do píšťalky, poženou domácí příznivci ve Zlíně svými hlasivkami dopředu Jeana-Davida Beauguela, aby do sítě plzeňské Viktorie přidal další gólový zářez ke svým dosavadním devíti.

Rodák ze Štrasburku má ale před sebou velmi specifické utkání. Dostat se na dvoucifernou metu vstřelených branek bude totiž usilovat proti celku, jehož dres už za pár týdnů sám oblékne. 

Vedení Viktorie bylo totiž během pozdimní části sezóny nuceno řešit nepříjemnost v útoku, když kvůli zranění na dlouhou dobu vypadl Michael Krmenčík. Právě on přitom rozhodl první podzimní vzájemný zápas mezi Plzní a Zlínem, kdy čtvrt hodiny před koncem vstřelil jediný gól utkání.

Jako náhradu za reprezentačního útočníka Západadočeši získali právě šestadvacetiletého zlínského dlouhána. "Nebude to pro něj úplně jednoduché. Budu s ním ještě mluvit, ale počítám, že bude hrát. Bogy může ukázat, jak je kvalitním hráčem, pokud se mu tedy utkání podaří," věří zlínský trenér Michal Bílek. 

Jeho plzeňský protějšek Pavel Vrba má na soupeře jen slova chvály. "Zlín je pro mě letošní překvapení ligy. Odstartovali velice dobře a pohybují se v první šestce. Čekáme náročný zápas, ve Zlíně se letos nevyhrává. Sami jsme zvědaví, jak to utkání zvládneme. Určitě víme, že to bude těžká zkouška před těmi zápasy, která nás ještě před Vánocemi čekají," uznal Vrba. 

Ten se však dívá už i dopředu na středeční utkání Ligy mistrů proti AS Řím. "Kdybychom uspěli ve Zlíně, tak by nám to určitě pomohlo. Na druhou stranu Champions League je úplně jiná soutěž a koncentrace před těmi zápasy je také odlišná. Pro hráče i trenéry je to vrchol kariéry. Ale bylo by samozřejmě dobré, kdybychom ve Zlíně uspěli, abychom se před tím zápasem uklidnili," přeje si Vrba. 

Pro toho by případné vítězství v předehrávce 18. kola bylo dodatečným dárkem. Ve čtvrtek totiž oslavil půlkulaté pětapadesáté narozeniny.