Manchester United už si vyhlédl náhradu za Mourinha. Konkurenčnímu klubu z Premier League za něj zaplatí 40 milionů liber

Manchester United už si vyhlédl náhradu za Mourinha. Konkurenčnímu klubu z Premier League za něj zaplatí 40 milionů liber

Zdá se, že čas na lavičce Manchesteru United se Josému Mourinhovi nezadržitelně krátí. Vedení klubu už se totiž intenzivně rozhlíží po okolí a hledá náhradu za portugalského trenéra. A už to i vypadá, že ji našlo.

Podle britského The Sun totiž zhlédlo v kouči konkurenčního Tottenhamu Hotspur Mauriciu Pochettinovi. Rudí ďáblové, kteří se aktuálně nachází na nepříliš lichotivém osmém místě tabulky Premier League se ztrátou osmnácti bodů na vedoucího městského rivala City, by rádi přivedli šestačtyřicetiletého lodivoda v létě příštího roku.

Nebude to však úplně levná záležitost. Pokladně Manchesteru United by měla ulehčit o čtyřicet milionů liber. Na druhou stranu by mohli na Old Trafford ušetřit právě za Mourinha. Pokud by totiž neprošli do Ligy mistrů, nemuseli by prý Portugalci platit odstupné.

Pochettinovo jméno bylo v souvislosti s United skloňováno už v minulých letech. Jako o možné náhradě se o něm mluvilo po skončení Louise Van Gaala, Argentinec však tenkrát do Manchesteru nešel.

Letos na jaře podepsal Pochettino v Tottenhamu novou smlouvu, podle níž je smluvně vázán s klubem do roku 2023. Jestli kontrakt dodrží, se dozví fanoušci možná už brzy.