Skandál fotbalistů Arsenalu. Alkohol, rajský plyn, pak bezvědomí. Na párty za 30 tisíc liber mohlo jít i o život

Skandál fotbalistů Arsenalu. Alkohol, rajský plyn, pak bezvědomí. Na párty za 30 tisíc liber mohlo jít i o život

Na průšvih si zadělalo hned několik hráčů londýnského Arsenalu. Světlo světa totiž spatřilo video z jednoho předsezónního večírku, na kterém se čtveřice fotbalistů oddává nezřízeným hrátkám.

Skupina hráčů Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang, Mesut Özil, Henrikh Mchitarjan, Shkodran Mustafi, Sead Kolašinac a Matteo Guendouzi navštívila během srpna jeden z luxusních londýnských nočních barů a byla to opravdu párty se vším všudy. A ještě i s něčím navíc. Možná by se na to ani nepřišlo, kdyby je nenatočila kamera.

Záběry se dostaly díky deníku The Sun na veřejnost a spoluhráči Petra Čecha mají co vysvětlovat vedení klubu. Večerem, který mimochodem měl podle The Sun stát v přepočtu asi 850 tisíc korun, je totiž neprovázela jen početná ženská společnost, ale nechyběl ani alkohol a ani u toho nezůstalo.

Na videu je vidět, jak v jednom momentě Özil nabízí jednomu ze svých spoluhráčů k inhalování plyn, tomu se do toho ale příliš nechce, ovšem Guendouzi je nabídce vstřícnější. Netrvá to však dlouho a kombinaci vodky a plynu neunese a upadne do bezvědomí. Stejně jako vzápětí Ozil.

Možná to ani nevěděli, fotbalisté Arsenalu si touto kratochvíli zahrávali možná až se smrtí. Právě k té může vést kombinace alkoholu a této inhalační drogy. V takovém případě oběť zemře na nedostatek kyslíku.

Trablí s policií se „Kanonýři“ nemusejí obávat, neboť držení rajského plynu není v Anglii trestné, pokud jej neprodáváte mladším osmnácti let, pochvalu však nejspíš nemohou očekávat od vedení klubu. To už oznámilo, že celou věc hodlá s nezbednou partičkou řešit.