Do Edenu se chystá patnáctigólový Komličenko. Máme proti němu výhodu, zní z trenérského štábu Slavie, který jej pro českou ligu objevil

Fotbalisty Slavie čeká poslední domácí ligový zápas. V něm přivítají v Edenu Mladou Boleslav a čeká je velká výzva. Snažit se udržet náskok v tabulce totiž budou i proti s přehledem nejlepšímu střelci soutěže.

Do Edenu se chystá patnáctigólový Komličenko. Máme proti němu výhodu, zní z trenérského štábu Slavie, který jej pro českou ligu objevil

Šestnáct utkání, patnáct gólů. To je úctyhodná bilance Nikolaje Komličenka, který je suverénním lídrem tabulky střelců probíhajícího ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže.

Moc týmů, proti kterým neudeřil ruský brankostroj, na podzim nebylo. Komličenko neskóroval jen proti Olomouci, Příbrami, Spartě, Liberci, Karviné a právě Slavii. V Mladé Boleslavi Pražané v srpnu vyhráli 1:0.

Od té doby však Komličenko válí a na svém kontě má třeba i dva hattricky. Na Slavii pochopitelně o hráčových kvalitách dobře vědí. „Soupeř se v posledních zápasech velmi dobře chytil a nenápadně stoupá tabulkou. Ve svém středu má nejlepšího střelce celé ligy Nikolaje Komličenka, takže určitě nás nečeká jednoduché utkání, ale musíme to za každou cenu zvládnout, abychom si ten náskok udrželi, případně ho navýšili, ale nečeká nás nic jednoduchého,“ říká před utkáním pro klubovou televizi asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Právě ten spolu se svými kolegy ale ruského útočníka dobře zná. „U Komličenka je možná trošku výhoda, že jsme ho jako realizační tým vedli v Liberci, kam jsme ho přivedli z Krasnodaru, takže ho docela dobře známe,“ připomíná, že se s ním setkali už při působení v Liberci. „On ale od té doby udělal výkonnostní progres a zařadil se mezi hvězdy ligy, takže určitě nás hlavně při bránění ve vápně nečeká nic jednoduchého,“ varuje.

„Nechceme se ale soustředit pouze na jednoho hráče, protože ten může hrozit i jinými plejery,“ zdůrazňuje, že hra Mladé Boleslavi není jen o Nikolaji Komličenkovi.