Není to pro nás snadné podepisovat top hráče, postěžoval si Mourinho

I když Manchester United v aktuálním žebříčku patří mezi tři nejvíce utrácející kluby na světě (za poslední dekádu), pak přesto není José Mourinho spokojen s tím, že se jeho klubu nedaří přivádět top hráče.

Není to pro nás snadné podepisovat top hráče, postěžoval si Mourinho

Jako kdyby to dopředu věděl. Jindy slavný portugalský manažer očekával během letního přestupového období čtyři špičkové posily do základní sestavy, avšak dostal „jenom“ jednu (záložník Fred) a ta se navíc zřídkakdy objeví na hřišti.

Problém je především v tom, že se opět ukazuje, že kdysi úspěšný trenér opět udělal při výběru hráče chybu a nedokáže z jeho přítomnosti nic vytěžit. Možná i proto se ho vedení rozhodlo během léta finančně nepodpořit a ze svého úsudku by nemělo ustoupit ani v zimě.

José nám to ovšem vysvětlil po svém. „Fotbal se mění. Dnes již není tak lehké přijít k našemu rivalovi a vzít mu jeho nejlepší hráče. Fotbalisty té nejvyšší kvality je prostě velmi, velmi, velmi, velmi obtížné získat…,“ lamentoval.

Poté to uvedl i na příkladu. „Podívejme se třeba na takový Tottenham. Kdo byli jejich nejlepší hráči dříve? Berbatov, Carrick? A oba dva skončili v Manchesteru. Myslíte si, že dneska tam můžeme přijít a žádat je o Kanea, Alliho, Eriksena, Sona nebo někoho dalšího? Nikoliv!“ uvedl.

S ohledem na fanoušky Rudých ďáblů tomu nasadil i pověstnou třešničku, která by se jim nemusela líbit. „Pokud si to probereme znovu, co jsem vám nyní prozradil, kdo je tedy mocnější? My, nebo oni?“ ptal se.

A na závěr už jenom doplnil. „Dříve nás malé kluby i prosily, abychom si koupili jejich nejlepší hráče, ale dnes je to jinak. Například já potřebuju pravého a levého krajního beka, avšak dostanu je? Jedna věc je chtít a druhá je dostat…“