Počáteční elán už vyprchal a teď se Chelsea opět brodí jednou nohou v močále. Nevím, co se děje, přiznává kouč

Počáteční elán už vyprchal a teď se Chelsea opět brodí jednou nohou v močále. Nevím, co se děje, přiznává kouč

Jak se původně několik fotbalových expertů domnívalo, tak se později i potvrdilo. Trenér Sarri sice přinesl do Chelsea počáteční nádech, jenž tým z hlavního města Anglie výsledkově nakopl, avšak později přišel klasický útlum, který si ani sám kouč neumí vysvětlit.

 Zkušený italský kormidelník vsadil na ofenzivní styl hry, co nadchl většinu příznivců z tábora Blues, ale i jako takový si nese svá úskalí. Soupeři začínají tušit, že kvalitní defenziva proti věčnému přenášení hry bohatě postačí, což se potvrdilo v několika předchozích utkáních.

„Týmy proti nám začínají hrát více zataženě a my se s tím neumíme popasovat. Nejhorší ovšem je, že máme takové herní výpadky, které si sám neumím vysvětlit,“ hledal ta správná slova Maurizio Sarri, jenž se chystá na velice vyhlížený duel s Manchesterem City.

„Mí hráči vědí, co mají v jakém okamžiku udělat, ale občas na to zapomínají. Jakmile ztrátí tempo jeden, přenese to na druhého a pak se v tom vezeme všichni. Někdy nekontrolujeme hru tak, jak bychom měli, jindy pro změnu nenapadáme tam, kde bychom měli,“ vysvětloval.

Ačkoliv se Blues stále drží v popředí tabulky a na rozdíl třeba od Manchesteru United by jim pozice zajišťující příští ročník v Evropě neměla ujít, pak je zřejmé, že si Sarriho styl vyžaduje jak čas, tak i ty správné hráče. „Jsem přesvědčený o tom, že se to změní, avšak nic nejde hned,“ potvrdil.