Holandský klenot dá zřejmě Bayernu košem. PSG opět nalezlo miliony navíc, aby dosáhlo svého

Holandský klenot dá zřejmě Bayernu košem. PSG opět nalezlo miliony navíc, aby dosáhlo svého

Před několika dny se hovořilo o zájmu Bayernu Mnichov o nizozemského mladíka Frankieho de Jonga, který by mohl do Allianz Arény dorazit se svým týmovým kolegou Matthijsem de Ligtem. Bavorský gigant plánuje na jejich odlovení uvolnit ze své pokladny 150 milionů eur. Jak se ale zdá, minimálně s jedním nepochodí, protože do hry vstoupilo PSG.

Francouzský gigant Paris Saint-Germain je znám svými bezednými finančními prostředky. V posledních letech několikrát jasně dokázal, že si koupí každého, na koho ukáže. Zájem nyní projevuje o jednadvacetiletého středopolaře Ajaxu Amsterdam, za kterého neváhá zaplatit až 75 milionů eur.

Problémem by mohlo být dodržení finanční fair play, kvůli které tento klub vyšetřuje UEFA. PSG však věří, že vytouženou posilu získá a vypálí tak rybník nejen Bayernu Mnichov, ale také Manchesteru City, který si na hráče taktéž brousil zoubky. V zemi tulipánů a větrných mlýnů berou tento přesun za hotovou věc, jak zmínil například deník The Telegraaf.

Pokud se tak stane, bude se jednat o nejdražší přestup v historii holandské Eredivisie i samotného Ajaxu. Zástupci PSG se údajně již ve čtvrtek sešli s hráčským agentem De Jonga, aby začali jednat o transferu. Tuto informaci potvrdilo i vedení Ajaxu, přestože zároveň dodalo, že k dohodě zatím nedošlo.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.