Číňané opět loví na Camp Nou. Přivítá Paulinho v kabině svého krajana Malcoma?

Číňané opět loví na Camp Nou. Přivítá Paulinho v kabině svého krajana Malcoma?

Čínské miliony jsou pro některé akvizice v Evropě velice lákavé. Již nejedna hvězdička si do odlehlé Asie odešla vydělat miliony a v lednu by se to mohlo opakovat. Tamní zvučný klub Guangzhou Evergrande touží po dalším odlovu na Camp Nou. Stalo by se tak jen pár měsíců poté, co získal brazilského záložníka Paulinha.

Čínská nejvyšší soutěž nepatří mezi ty nejsledovanější, ale tamní kluby dobře platí, na což někteří hráči slyší. Paulinho měl ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 40 milionů eur, ale Guangzhou nabídl Barceloně ještě o deset milionů více, což nakonec vedlo k jeho uvolnění.

Asijský gigant vede Fabio Cannavaro, který moc dobře ví, jaké zboží je možné v Evropě získat. Tentokrát si bývalý hráč Realu Madrid, Juventusu či Interu Milán vyhlédl dalšího brazilského legionáře Malcoma. Ten přišel na Camp Nou v létě z Bordeaux s velmi dobrou vizitkou, ale zatím nedokázal očekávání nového zaměstnavatele naplnit.

Malcom v Ligue 1 patřil k nejzajímavějším hráčům celé soutěže, ale LaLiga mu moc nesedí. V uplynulých měsících se objevily spekulace, že by mohl zamířit na Ostrovy, kde po něm prahne například Arsenal, ale ve hře je nyní i čínský zástupce.

Jisté je, že za jeho odlov bude muset Guangzhou Evergrande vysázet opět tučný balík, ale není to nemožné. Čínský klub disponuje dobrými zdroji a ve své snaze umí být mnohdy přesvědčivý. Záležet bude také na samotném hráči, zda se rozhodne vydat cestou financí a zaváže se klubu, který není sledován tak, jako evropské velkokluby.