Jablonec překvapivě padl na půdě Karviné, Slavia zažila v Edenu divokou přestřelku

Hned čtyři duely nabídl sobotní den v rámci 18. kola české nejvyšší soutěže. Ostrava přivítala na své půdě pražskou Bohemku, ale v prvním poločase nedokázala najít recept na její defenzivu. Skóre se měnilo až v 70. minutě, kdy se střelecky prosadil Holzer. V samotném závěru pak na konečných 2:0 upravil Stronati.

Jablonec překvapivě padl v Karviné. Domácí se dostali do vedení už v 9. minutě zásluhou Wágnera, ale Holeš stihl ještě v první půli stav srovnat. Definitivně rozhodl o výhře severomoravského celku po změně stran Guba. Olomouc ukončila svou mizérii v koncovce, ale bujaře oslavovat nemůže. Slovácko porazila rozdílem jediné branky, kterou vstřelil na začátku utkání Nešpor.

Pražská Slavia zvýšila svůj náskok v tabulce už na čtyři body, když doma porazila Mladou Boleslav 3:2. První trefu zaznamenal v první půli Škoda z penalty, poté přesně mířili i Stoch a Olayinka. Hosté ale díky dvěma trefám v samotném závěru celý duel zdramatizovali a Sešívaní se o výsledek až do závěrečného hvizdu báli.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 7. Nešpor. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek. ŽK: Jemelka, Houska, Plšek - Janošek, Juroška, Kalabiška. Diváci: 2985.
Olomouc: Buchta - Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Vepřek - Falta (90.+3 Chvátal), Plšek, Houska, Pilař (89. Lalkovič) - Dvořák, Nešpor (77. Yunis). Trenér: Jílek.
Slovácko: Trmal - Juroška (81. Petr), Krejčí, Hofmann, Divíšek - Navrátil (61. Rezek), Janošek (46. Kuchta), Daníček, Havlík - Kalabiška, Zajíc. Trenér: Svědík.

MFK Karviná - FK Jablonec 2:1 (1:1)
Branky: 9. Wágner, 67. Guba - 25. Holeš. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Dresler. ŽK: Čolič, Wágner, Ba Loua, Galuška - Jovovič, Lischka, Doležal, Kubista, Považanec, Kratochvíl, Hovorka. Diváci: 2428.
Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Moravec - Dramé, Smrž, Lingr (54. Ba Loua) - Galuška, Wágner (79. Ramírez), Guba (86. Piroch). Trenér: Hrnčár.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman (84. Břečka) - Kratochvíl (90. Sobol), Kubista, Považanec, Jovovič (79. Chramosta) - Doležal. Trenér: Rada.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)
Branka: 69. Holzer, 90. Stronati. Rozhodčí: Franěk - Blažek, Vlasjuk. ŽK: J. Šašinka, Jánoš - Reiter. Diváci: 8421.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo (75. Granečný), Jánoš, Hrubý, Holzer (84. Stáňa) - O. Šašinka, J. Šašinka (59. Diop). Trenér: Páník.
Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Záviška (59. Reiter), M. Hašek ml., F. Hašek (71. Mašek), Vodháněl - Nečas (53. Hilál). Trenér: M. Hašek st.

Slavia Praha - Mladá Boleslav 3:2 (1:0)
Branky: 20. Škoda z pen., 51. Stoch, 73. Olayinka - 86. a 90.+2 z pen. Komličenko. Rozhodčí: Proske - Kotík, Hock. ŽK: Džafič, Hubínek, Mareš, Matějovský. Diváci: 9091.
Slavia: Kolář - Coufal (79. Zelený), Kúdela, Deli, Bořil - Souček (82. Matoušek) - Zmrhal, Stoch, Traoré, Olayinka - Škoda (75. Mešanovič). Trenér: Trpišovský.
Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Hůlka, Král, Mareš - Hubínek (85. Kateřiňák), Takács - Ladra (71. Novák), Džafič (62. Matějovský), Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber