Chelsea uštědřila Citizens první porážku, Bayern přejel Norimberk

Sobotní den nabídl hned celou řadu zajímavých utkání na mapě Evropy. Šestnácté kolo Premier League nejprve proti sobě svedl Bournemouth s Liverpoolem. Hosté vyhráli drtivě 4:0 díky hattricku Salaha, jednu branku si připsal Cook. Arsenal vyhrál doma s Huddersfieldem 1:0 zásluhou Torreiry.  Manchester City ztratil na Stamford Bridge svou neporazitelnost. Postarali se o to Kanté a David Luiz. Tottenhem díky Sona a Alliho porazil Leicester stejným výsledkem.

Bayern si doma vyšlápl na Norimberk. Střelecky se probudil Lewandowski, který zaznamenal v prvním poločase dvě branky. Po změně stran upravil na konečných 3:0 Ribéry. Schalke nedokázalo uspět ve vestfálském derby a doma pohrálo s Dortmundem 1:2.

Atlétiko doma uspělo v duelu s Alavésem 3:0. Skóre otevřel Kalinič, kterého střelecky napodobili v druhém poločase Griezmann a Rodrigo. Večerní barcelonské derby dopadl lépe pro hráče s Camp Nou, kteří na půdě Espanyolu zvítězili 4.0. Messi zaznamenal dvě trefy, zbylé přidali Dembélé a Suárez.

Premier League - 16. kolo:
Bournemouth - Liverpool 0:4 (26., 48. a 77. Salah, 68. S. Cook)
Arsenal - Huddersfield 1:0 (83. Torreira)
Burnley - Brighton 1:0 (40. Tarkowski)
Cardiff - Southampton 1:0 (74. Paterson)
Manchester United - Fulham 4:1 (13. Young, 28. Mata, 42. Lukaku, 82. Rashford - 67. Kamara z penalty)
West Ham - Crystal Palace 3:2 (48. Snodgrass, 62. Chicharito, 65. Felipe Anderson - 6. McArthur, 76. Schlupp)
Chelsea - Manchester City 2:0 (45. Kanté, 78. David Luiz)
Leicester - Tottenham 0:2 (45. Son, 58. Alli)

Bundesliga - 14. kolo:
Bayern - Norimberk 3:0 (9. a 27. Lewandowski, 56. Ribéry)
Freiburg - RB Lipsko 3:0 (12. Petersen, 45. Waldschmidt z penalty, 52. Frantz)
Leverkusen - Augsburg 1:0 (75. Alario)
Schalke - Dortmund 1:2 (61. Caligiuri z penalty - 7. Delaney, 74. Sancho)
Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (28. vlastní Bičakčić, 31. Ginczek - 4. Belfodil, 71. Kramarić)
Hertha - Frankfurt 1:0 (40. Grujić)

La Liga - 15. kolo:
Atlético Madrid - Alavés 3:0 (25. Kalinić, 82. Griezmann, 88. Rodrigo)
Valencia - Sevilla 1:1 (90+3. Diakhaby - 55. Sarabia)
Villarreal - Celta Vigo 2:3 (83. a 87. Bacca - 44. Méndez, 49. Yokuslu, 51. Gómez)
Espanyol - Barcelona 0:4 (17. a 65. Messi, 26. Dembélé, 45. L. Suárez)

Ligue 1 - 17. kolo:
Guingamp - Amiens 1:2 (70. Didot - 63. Gnahoré, 82. Mendoza)
Rennes - Dijon 2:0 (69. Bourigeaud, 90. Ben Arfa)

Serie A - 15. kolo:
Neapol - Frosinone 4:0 (7. Zielinski, 40. Ounas, 68. a 85. Milik)
Cagliari - AS Řím 2:2 (85. Ionita, 90+5. Sau - 14. Cristante, 41. Kolarov)
Lazio - Sampdoria 2:2 (79. Acerbi, 90+6. Immobile z penalty - 21. Quagliarella, 90+10. Saponara)