Messi tu věčně nebude. Koupí Barcelona hvězdu Premier League?

Messi tu věčně nebude. Koupí Barcelona hvězdu Premier League?

Lionel Messi je už nejméně deset let nejdůležitějším a nejlepším hráčem Barcelony. I on ale stárne a do jeho odchodu z Barcelony schází možná ani ne pět let. Barcelona by proto měla shánět pomalu, ale jistě náhradu. Našla si ji v anglickém Tottenhamu?

Messi je specifický a unikátní hráč. Kromě toho, že umí skvěle přihrávat, driblovat, překonávat hráče či zahrávat standardní situace, je to také gólostroj. Žádného jiného hráče, který všechny tyto schopnosti má absolutně prvotřídní, nenajdete. Dribling, asistence či standardky se ale dají nahradit i jinými hráči. Góly nikoliv.

Proto by měl přijít čistokrevný útočník. Jakým je například Luis Suaréz, jehož nejlepší léta se ale také chýlí ke konci. Těch, kteří dokáží vstřelit třicet gólů za sezónu, je na světě dost málo. A mluvíme-li právě o Suarézovi, popřípadě Lewandowském, Ronaldovi nebo Cavanim, dospějeme stejného závěru - všichni z nich na vrcholu vydrží maximálně pět let.

Jediný gólostroj mladší než oni je anglický kapitán Harry Kane. Ten to v Tottenhamu potvrzuje několik sezón. Ovšem v jiných aspektech oproti Messimu dost výrazně zaostává. I přesto by jej ale Barca ráda koupila už v létě 2019, strávil by pár sezón po boku Messiho a poté by se měl právě on stát tahounem současného španělského mistra.

Je tu jeden malý problém. Tottenham si za něj účtuje 200 milionů euro. Podle britských médií by ale Barcelona tuto částku byla ochotna zaplatit.