Karlsson: Sparta je obrovský klub, největší tým v zemi a já bych měl být součástí její změny

Karlsson: Sparta je obrovský klub, největší tým v zemi a já bych měl být součástí její změny

Sparta se druhé prosincové pondělí pochlubila první zimní posilou pro druhou část sezony 2018/2019, kterou se stal švédský reprezentant David Moberg Karlsson, jenž se na Letné dohodl na tři a půl roku do 30. června 2022.

Čtyřiadvacetiletý křídelník má za sebou minulost v Norrköpingu, Nordsjaellandu, Sunderlandu či IFK Göteborg a pražskému klubu by měl pomoci i kvůli tomu, že je využitelný hned na několika ofenzivních pozicích...

Jaké jsou jeho první dojmy? "Sparta je obrovský klub. Když se o vás takový tým, největší tým v zemi, zajímá, je to velká čest. Jsem šťastný, že se povedlo přestup dotáhnout. Se spoluhráči jsem se ještě nesetkal, s koučem ano. Vypadá jako fajn chlapík. Řekl mi, že bych mohl hrát na třech pozicích: na obou křídlech a taky na pozici podhrotového hráče. Nejlépe se cítím na pravém křídle, ale i ty další dva posty jsou úplně v pohodě, je mi takřka jedno, na jakém z těch míst jsem. Všechny ofenzivní posty pro mě nejsou problém. Všichni v klubu jsou milí a vstřícní. Už před pár týdny jsem mluvil s Tomášem a Jiřím Rosickými, díky kterým jsem si udělal obrázek o Češích a o tom, jak jsou to sympatičtí lidé. Jsem rád, že budu působit zrovna tady," liboval si na webu sparta.cz nový kolega Stanciua, Kangy, Čiviče a spol.

Co očekává od české nejvyšší soutěže? "Je to specifická liga, lidé mi už říkali, že se tu hraje hodně fyzicky náročný fotbal. Mnoho týmů preferuje právě fyzickou hru. Sparta má ale za cíl hrát víc technicky a já bych měl být součástí této změny. Doufám tedy, že budeme hrát dobrý fotbal, hodně držet míč a že budeme přehrávat soupeře. Chci vyhrávat. Měli jsme k tomu blízko ve švédské lize, chyběly nám jen dva body a obvykle by náš bodový zisk na titul stačil. Byl jsem hodně zklamaný a doufám, že ve Spartě se to změní. Chci vyhrávat a mít možnost slavit s fanoušky. Přišel jsem do velkého klubu a ten samozřejmě chce vyhrávat," doplnil na stránkách sparta.cz nový svěřenec Zdeňka Ščasného, jenž se těší i na život v metropoli. "Mluvil jsem se spoustou lidí a všichni říkali, že to je opravdu nádherné město. Jsou tu krásné obchody, restaurace a navíc je to letadlem blízko do Švédska. Otec mojí přítelkyně si dokonce koupil sparťanský dres ještě před ním, než byl přestup dotažený. Má tuhle část světa hodně rád," prozradil univerzál.