Sadílek byl nervózní, ztěžkly mu nohy, ale i tak prožil v Eredivisii pod Van Bommelem nádherný debut

Sadílek byl nervózní, ztěžkly mu nohy, ale i tak prožil v Eredivisii pod Van Bommelem nádherný debut

Devatenáctiletý záložník Michal Sadílek se stále více zapojuje do dění v Eindhovenu. Zatímco za áčko PSV debutoval v září v rámci Nizozemského poháru, premiéry v Eredivisiii se dočkal před pár dny a byl u rozdrcení Excelsioru Rotterdam poměrem 6:0.

"Bylo to doma, před plným stadionem. Abych byl upřímný, trochu mi v tu chvíli ztěžkly nohy. Byla to taková zdravá nervozita z toho, že je to poprvé v první lize, že je to velký moment," popisoval své pocity mládežnický reprezentant Česka, u nějž uvádí specializovaný server transfermarkt.com tržní cenu 125 tisíc eur.

Trenér Mark Van Bommel dal rodákovi z Uherského Hradiště šanci na posledních patnáct minut, kdy padly tři branky domácích. Na lavičce áčka byl v předchozích devíti případech po celou dobu, podesáté už mu ale nominace vyšla. "S áčkem jsem od začátku sezony, kluky znám a pomohli mi i teď na hřišti, jak jsem naskočil. Chytil jsem se hned dobrou přihrávkou a pak to šlo samo. Já byl vlastně namočený ve všech třech gólech. Při prvním jsem vyhrál hlavu ve středu hřiště, při pátém to byla ta přihrávka středem a šestá akce šla taky přese mě," zářil perspektivní mladík.

Že by byl na obzoru i větší prostor v prvním mužstvu nizozemského obra? "Nechci moc předbíhat, byl to skvělý zážitek, ale žiju hlavně ze zápasu na zápas. Je mi v podstatě jedno, jestli hraju Eredivisie za áčko nebo Youth League za devatenáctku. Rozdíly v tom nedělám, všude se chci prezentovat úplně stejným způsobem a pomáhat svému týmu," zůstal nohama na zemi kapitán devatenáctky PSV, jenž dorostl do výšky 168 centimetrů.