Jak se v Edenu počítá se Škodou? Dosáhne na 100 ligových tref právě ve Vršovicích? Tvrdík a Trpišovský promluvili...

Dvaatřicetiletý Milan Škoda si připsal proti Mladé Boleslavi svou čtvrtou ligovou trefu ligové sezony, již ukončil své téměř čtyřměsíční čekání na přesný zásah.

Jak se v Edenu počítá se Škodou? Dosáhne na 100 ligových tref právě ve Vršovicích? Tvrdík a Trpišovský promluvili...

V základní sestavě Jindřicha Trpišovského se objevil teprve pošesté. "Těžké to je vždycky, je tu mnoho útočníků. O místo musíte bojovat pořád. Já ale znám své schopnosti a věřil jsem, že se zpět do základu dostanu. Necítím se úplně špatně, ale jak kondičně, tak herně to má k ideálu ještě hodně daleko," přiznal bývalý hráč Bohemians 1905, jenž je součástí vršovického klubu od úvodu roku 2012.

Ačkoliv už bývalý reprezentant nemá místo v jedenáctce vyvolených jisté, na tom, že je stále pevnou součástí kabiny, by se nemělo nic měnit ani v jarní části. "Pan Tvrdík s ním v týdnu seděl, řešil s ním budoucnost. Myslím, že Milan ještě výrazně promluví do našich cílů v této sezoně. A je to lídr kabiny, lídr Slavie. Slavii má v krvi, to je na něm vidět každý den. Třeba jak v Opavě dokázal mužstvo uklidnit. Pro nás je to strašně důležitý hráč, ale hlavně nesmírně silný člověk v kabině. Myslím, že se postupně zlepšuje. Teď to od něj byl možná nejlepší výkon v sezoně. Chybí mu gól ze hry. Šance, které měl proti Boleslavi nebo předtím v Opavě, dřív dával. Myslím, že je o jednom okamžiku, kdy mu to tam padne. Měl dobrý pohyb, sklepával míče, byl v gólových situacích. Optimum to není, to bude, až dá branku ze hry. Pak pro nás může být stejně důležitý jako před zraněním," pronesl na tiskové konferenci hlavní trenér slavného "S".

Zimní odchod z Edenu pak potvrdil i zmíněný Jaroslav Tvrdík. "Milanova budoucnost je jasná. SKS. V hráčské i další životní kariéře!," uvedl předseda představenstva Slavie.

Kolega Olayinky, Mešanoviče, Stocha či Tecla je momentálně na 86 ligových trefách. Mohl by ve slávistickém trikotu pokořit hranici 100 branek? "Jsem přesvědčený, že to stihne. Doufám, že se k tomu výrazně přiblíží v této sezoně," uzavřel dvaačtyřicetiletý Trpišovský, jenž ostříleného Škodu vede od letošního ledna.