Před nosným karvinským pilířem Budínským se otevírají tři cesty - ostravská, boleslavská i jablonecká

Před nosným karvinským pilířem Budínským se otevírají tři cesty - ostravská, boleslavská i jablonecká

Aktuálně nejžádanější muž z karvinského prostředí? Ani Filip Panák, ani Tomáš Wágner, nýbrž Lukáš Budínský, o kterého se podle Deníku Sport momentálně přetahují tři prvoligové adresy.

K hlavním favoritům na jeho podpis patří Radův Jablonec, Weberova Mladá Boleslav a Páníkův Baník Ostrava, který touží také po Filipu Panákovi, kolem něhož mimochodem krouží také Sparta.

"Oba patří mezi nosné hráče, možné jsou obě varianty. Buď zůstanou, nebo odejdou. Bavíme se o tom, že je potřeba kádr okysličit," pronesl po duelu s Jabloncem nový trenér slezského celku Norbert Hrnčár.

Šestadvacetiletý středopolař s minulostí ve vršovickém Ďolíčku, který byl po vyloučení se Spartou suspendovaný a odpykával si třízápasový trest, už hraje v Karviné několik sezon a je jasnou oporou u všech trenérů, kteří se ve Slezsku v posledních letech vystřídali.

Pokud jde o čerstvá čísla, v aktuálním ročníku Fortuna:ligy je žádaný Budínský na patnácti startech, pěti brankách a čtyřech asistencích. Na to, že figuruje v patnáctém týmu tabulky, který nastřílel v osmnácti zápasech jen 23 branek, je to velmi slušná bilance.

Nadcházející karvinský střet s Viktorií Plzeň může být pro Budínského rozlučkou se současným prostředím...