Spartu prý přitahuje defenzivní řada Jablonce. A možná korejská mise Doležala? Pelta nic neví...

Účastník základní skupiny Evropské ligy z jablonecké Střelnici sice před pár dny neuspěl na půdě předposlední Karviné, nicméně i přesto si i před posledním podzimním kolem udržel třetí místo, neboť má mnohem lepší skóre než Baník, který nasbíral stejně bodů.

Spartu prý přitahuje defenzivní řada Jablonce. A možná korejská mise Doležala? Pelta nic neví...

Zelenobílí mají před sebou duely s Dynamem Kyjev a Slavií, s tím, že poté je čeká až do únorového startu na půdě Sigmy Olomouc soutěžní přestávka. Během zimy by ovšem mohlo soudobý kádr kouče Petra Rady opustit několik důležitých hráčů, jejichž počet by mohl v případě nejhorších scénáře narůst až na pět.

A to už do výčtu nepočítáme rychlonohého křídelníka Lukáše Masopusta, který bude od zimy oblékat trikot Slavie.

Jen v souvislosti se Spartou se skloňují tři jedinci, a sice pětadvacetiletý krajní bek Matěj Hanousek, jednadvacetiletý stoper David Lischka a pětadvacetiletý pravý bek Tomáš Holeš, jenž v podzimní Fortuna:lize nevynechal ani jedno klání.

O poznání blíže nové výzvě by mohl být nejmladší z nich, který je součástí české jednadvacítky a před Jabloncem si vyzkoušel i pomyslný fotbalový chleba na štacích v Baníku Ostrava, Varnsdorfu či Karviné.

Ke ztrátám by však mohlo dojít i na ofenzivní části soupisky. Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, zájem je o dva nejlepší střelce klubu Michala Trávníka a Martina Doležala, kteří shodně nastříleli osm branek.

Bývalého útočníka Sigmy Olomouc údajně láká do svých řad nejmenovaný klub z Koreje. "O tom nevím," citoval iSport.cz slova majitele Miroslava Pelta. A co bývalá opora Slovácka, která už má ve čtyřiadvaceti letech pět mezinárodních vystoupení za Česko? Od svého šéfa by měl mít slíbeno zahraniční angažmá. "Teď na něj žádná nabídka není," zakončil ve Sportu vyšetřovaný někdejší předseda FAČR.