Luhový se mluvit nebojí: Křetínský je fotbalový analfabet a z činů Kotalíka se bude Sparta vzpamatovávat pět let

Luhový se mluvit nebojí: Křetínský je fotbalový analfabet a z činů Kotalíka se bude Sparta vzpamatovávat pět let

O momentálně páté Spartě už se toho po prohrách v Uherském Hradišti a doma s Teplicemi napsalo tolik, že by to vydalo na novelu. Ke spícímu letenskému obrovi, který aktuálně ztrácí na vedoucí Slavii propastných patnáct bodů, se vyjádřil i někdejší československý reprezentant Milan Luhový.

A ten - jak známo - ostrými slovy nikdy nešetřil. Vlastník nejslavnější tuzemské značky fotbalu podle jeho názoru nerozumí a to i přesto, že už stojí v čele klubu celou řadu let. "Křetínský je fotbalový analfabet. Destrukci klubu mu pomáhají vykonávat Kotalík a Ščasný," nebral si servítky webem ceskatelevize.cz citovaný pětapadesátiletý internacionál.

Speciálně podrobil kritice Adama Kotalíka, který byl v letech 2015 - 2018 generálním ředitelem slavného "S". "U Kotalíka by měl platit zákaz, jak je na cigaretách zákaz kouření. Co předvedl ve Spartě, to bude trvat pět let, než se vzpamatují, než to demontují. On řídil všechny přestupy. Jediné, co dělal, byly svozy z letiště na Spartu. Každý člověk, který rozumí fotbalu, musel vědět, že takový počet lidí je neuřiditelný. Kotalík je spolupachatel Křetínského myšlenky. Když přivede jednoho Itala, ten přivede dalších deset lidí? Je to jeho hloupost. Jestli si myslí, že pochopil fotbalové prostředí? Experiment s Italem, balkanizace, kdy neovládáte kabinu. Nechal se natáhnout lidma a dobrovolně přišel o peníze," pokračoval v nevybíravém duchu na stránkách ceskatelevize.cz bývalý hráč Slovanu Bratislava, Dukly, Gijónu, Saint-Étienne či Paolu Soluň, čímž evidentně narážel na událost, když funkcionář vyzvedával na letišti v luxusním mercedesu dávno odvolaného Andreu Stramaccioniho.

S vedením již úzce spolupracuje Tomáš Rosický, jemuž by však další posun v současnosti nedoporučoval. "Tomáš musí vyzrát. Zatím nemá šanci, aby to zvládnul. Není jednoduché se přepnout z fotbalisty na funkcionáře, někomu to trvá léta. Pokud by se do toho zapletl, negativně ho to pohltí. Kdyby teď nastoupil, aby udělal pořádek, tak ho neudělá. Jestli vymění sportovního ředitele nebo trenéra? To je jedno. Budou se těšit na lepší zítřky a za rok budou tam, kde jsou," uzavřel serverem ceskatelevize.cz citovaný rodák z Ružomberoka, jehož konto zdobí jednatřicet mezinárodních startů a sedm gólů.