Válka v United, klub nechce pustit Pogbu v lednu pryč

Válka v United, klub nechce pustit Pogbu v lednu pryč

Veřejně známým faktem je, že záložník Manchesteru United Paul Pogba nemá vůbec dobré vztahy s nynějším trenérem "Rudých ďáblů" José Mourinhem. V posledních dvou zápasech dokonce nejdražší posila v historii klubu vypadla ze základní sestavy a žádá lednový odchod. Vedení United je však zásadně proti a Pogbu pryč pustit nechce. Nejvíce se spekuluje o zájmu bývalého Pogbova klubu, Juventusu Turín.

Se zprávou o zamítnutí žádosti na přestup přišel britský deník Daily Mail, který mimo jiné jako jeden z prvních informoval o přestupu Pogby do United z Juventusu v roce 2016, kdy United z Pogby udělali na rok nejdražšího hráče na světě, když ho koupili za 105 milionů eur. O rok později byl Pogba více než dvakrát překonán Neymarem (za 222 milionů eur z Barcelony do PSG).

Šestadvacetiletý záložník Pogba odehrál od svého příchodu do United celkem 107 zápasů, ve kterých vstřelil 20 gólů. S klubem vyhrál v roce 2017 Evropskou ligu a v tom stejném roce i anglický EFL Cup. Na titul v Premier League se mu zatím s týmem dosáhnout nepodařilo. Za francouzskou reprezentaci odehrál Pogba od roku 2013 dohromady 64 zápasů, ve kterých vstřelil 10 gólů.

S Francií Pogba letos vyhrál mistrovství světa v Rusku a na šampionátu byl společně s Kylianem Mbappém jedním z nejdůležitějších hráčů týmu. V Juventusu už Pogba působil mezi lety 2012 a 2016 a právě v jeho dresu se mu doposud nejvíce dařilo. Dohromady za něj odehrál 178 zápasů, ve kterých vstřelil 34 gólů. S Juventusem slavil Pogba během čtyř sezón čtyři ligové tituly.