Kam budou směřovat kroky Batshuayie? Valencia už ho nechce...

Michy Batshuayi na svém hostování z Chelsea ve španělské Valencii příliš nezaujal a trenér Valencie Marcelino připustil variantu, že by hostování mohlo skončit dříve než po skončení sezóny 2018/19. Belgický útočník Batshuayi na sebe upoutal pozornost při jarním hostování v Borussii Dortmund, kde vstřelil sedm gólů během deseti bundesligových utkání a střelecky se dokázal prosadit i v Lize mistrů.

Kam budou směřovat kroky Batshuayie? Valencia už ho nechce...

Batshuayi započal seniorskou kariéru v roce 2010 v belgickém Standardu Lutych, kde byl až do roku 2014. Mezi lety 2014 a 2016 působil ve francouzském Marseille, kde se poprvé dostal do širšího povědomí skautů evropských velkoklubů. V létě 2016 o něj měl zájem i West Ham a Crystal Palace, nakonec však zamířil za 40 milionů eur právě do Chelsea. Zpočátku se mu dařilo, nakonec se však v konkurenci Moraty a Girouda do sestavy příliš nepropracovával.

Následovalo zmíněné vydařené hostování v Dortmundu a nyní probíhá to nevydařené ve Valencii. Batshuayi sice hraje, góly však nedává. Během osmnácti zápasů pouhé tři a z toho pouhý jeden, a sice proti Celtě Vigo. Tento gól má velkou váhu, Batshuayi se totiž stal prvním hráčem v 21. století, jemuž se podařilo skórovat v nejvyšších soutěžích v Anglii, ve Francii, v Německu i ve Španělsku. Dalo by se říci, že už mu chybí pouze Itálie.

Právě tamní Atalanta by podle deníku Calciomercato mohla mít o Michyho Batshuayie zájem. Jeho lednovému příchodu do klubu by však přecházel složitý proces rušení hostování ve Valencii. Zástupci Chelsea se anglickým médiím odmítli k situaci vyjádřit a jejich postoj je nám tedy zatím nejasný. Hostování však mohou ukončit podle smlouvy pouze oni, nikoliv Valencia.