V Anglii se rýsuje výměna roku mezi United a Arsenalem!

Podle anglického talkSPORTu je v Anglii reálná lednová výměna Mesut Özil do Manchesteru United, Alexis Sánchez do Arsenalu. Devětadvacetiletý Sánchez už v Arsenalu, jak známo, působil. V současné době však dle slov jeho agenta u United není spokojený a návrat do hlavního města Anglie určitě není vyloučen.

V Anglii se rýsuje výměna roku mezi United a Arsenalem!

Myšlenka se líbí i legendě Arsenalu Rayi Parlourovi, jenž se pro talkSPORT vyjádřil následovně: „Podle mě by tam (Özil) hodně seděl. Umím si ho v United představit. Navíc je tam nespokojený Alexis, který by mohl výměnou přijít zpět. Líbí se mi ten nápad.“ Podle zdrojů britského deníku Independent mají oba kluby čas na rozmyšlenou do konce prosince, s nabídkou však jako první přišli "Rudí ďáblové".

Hodně společného toho mají kariéry Özila a Sáncheze. Oba se ve špičkovém fotbale prosadili ve Španělsku. Özil v Realu Madrid, Sánchez v Barceloně. V roce 2013 zamířil Özil do Arsenalu, do stejného klubu přišel o rok později i Sánchez. Vytvořili efektivní dvojici, následně však oba společně odmítali prodloužit končící smlouvu. Özila nakonec Arsenal přemluvil, Sánchez odešel. 

Nyní by si mohli své role prohodit. Sánchezovi by dle slov jeho agenta návrat do Arsenalu nevadil, Özil by ve třiceti letech rád zkusil poslední velkou výzvu své kariéry. Během reprezentačních přestávek však může nabírat novou energii. Reprezentační kariéru totiž ukončil po letošním mistrovství světa, oficiálně kvůli rasistickým výhružkám od Německého fotbalového svazu (DFB)