Vrba: Jestli postoupíme do EL popáté za posledních 8 let, bude to obrovský úspěch plzeňského fotbalu

Vrba: Jestli postoupíme do EL popáté za posledních 8 let, bude to obrovský úspěch plzeňského fotbalu
OBSAHUJE VIDEO

Viktorii čeká poslední vystoupení v letošní Lize mistrů. A středeční duel s AS Řím, jehož výkop je v Doosan aréně naplánován na 18:55, bude pro soubor Pavla Vrby velmi důležitý...

Západočeskému výběru totiž jde o postup do jarní fáze Evropské ligy, čili přežití zimy. "Máme před sebou poslední utkání ve skupině a chceme ho odehrát důstojně, tak jak se nám to zatím v minulosti dařilo," pronesl hlavní trenér aktuálně druhého celku Fortuna:ligy.

Plzeň má stejně bodů jako CSKA Moskva. Ruský celek se však představí na San Bernabéu a pro červenomodré navíc hraje i skutečnost, že má lepší vzájemné zápasy. "Pravděpodobně budou informace o výsledku v Madridu prosakovat, takže se to nejspíš dozvíme, ale pro mě bude určitě důležitější to utkání tady," ubezpečil fanoušky někdejší stratég Anži Machačkala.

Úkol je nad slunce jasný - získat stejně bodů jako účastník ruské Premier League. "Pokud bychom postoupili do Evropské ligy popáté za posledních osm let, byl by to obrovský úspěch plzeňského fotbalu," uzavřel webem fcviktoria.cz citovaný pětapadesátiletý odborník.

Jeho svěřenec Patrik Hrošovský si však moc dobře uvědomuje, že to proti Vlkům z věčného města nebude snadné. "Budeme muset všechno zlepšit. U nich jsme vysoko prohráli a ani jsme se nedostávali do šancí. Teď ale hrajeme doma a já doufám, že to bude vypadat jinak," zakončil slovenský středopolař.