Brabec tvrdí, že je o některé hráče Vlašimi velký zájem. Střelci Hadaščokovi by v odchodu za lepším nebránil

Se Spartou spolupracující celek FC Sellier & Bellot Vlašim finišoval ve druhé nejvyšší soutěži pod novými trenéry Erichem Brabcem a Vasilem Boevem velmi dobře a ovládl všechny tři poslední podzimní duely, což ho vystřelilo do klidného středu tabulky.

Brabec tvrdí, že je o některé hráče Vlašimi velký zájem. Střelci Hadaščokovi by v odchodu za lepším nebránil

V zimní přestávce by tak měl v kádru, který stojí na stoperu Štochlovi, útočníkovi Hadaščokovi či záložníkovi Jandovi, relativní klid. "Relativní je správné slovo. Kdo mě zná tak ví, že jsem náročný jak k hráčům, tak k sobě a určitě nás usnout na vavřínech nenechám. Navíc jsem tu od toho, abych posouval hráče ve vývoji dál a oni napomohli k posunu zase mně. A to bez práce a vzájemného respektu nejde. Přípravu mám již nachystanou a začínáme 6. ledna. Jsem rád, že nám vedení umožnilo soustředění v Třeboni na přelomu ledna a února," uvedl na webu fcsblvasim.cz bývalý kouč spartanské mládeže.

Pokud jde o doplnění kádru, k pohybu samozřejmě dojde. "Doplnění kádru je přímo odvislé od toho, které hráče si vezme zpátky do přípravy Sparta a jací hráči již nebudou chtít ve Vlašimi působit. Já jsem v závěru sezony jasně deklaroval, že pokud by tým zůstal v tomto složení, není potřeba ho doplňovat. Nicméně již dnes vím, že o některé hráče je velký zájem, někteří hráči nestihnou začátek přípravy z důvodu rekonvalescence (Le Giang, Piško) a proto mám již vytipované hráče, kteří by s námi začali přípravu. Konkrétní posty nebudu zatím specifikovat," pokračoval na stránkách fcsbvlasim.cz někdejší stoper obou slavných "S".

Mediálně zmiňován je i možný odchod nejlepšího kanonýra týmu Vojtěcha Hadaščoka. Nebojí se jeho úprku? "Trenér by se neměl bát. Vojta dal na podzim devět branek a jasně ukázal, že je naším klíčovým hráčem do ofenzivy. Pokud dostane zajímavou nabídku z ligy, tak mu těžko můžeme bránit v tom, aby odešel a rozvíjel se zase dál. Naopak to může být šance pro naše další hráče, kteří mohou po jeho případném odchodu pookřát," zakončil vlašimský stratég na adresu šestadvacetiletého střelce, který okusil nejvyšší soutěž v barvách Příbrami, LIberci či Hradce Králové.