Lafata: Největší alarm? Jen 6 tisíc diváků na Letné. To je pro Spartu nedůstojná návštěva

Lafata: Největší alarm? Jen 6 tisíc diváků na Letné. To je pro Spartu nedůstojná návštěva

Ačkoliv už hraje sedmatřicetiletý ofenzivní veterán David Lafata z Olešníku pouze Jihočeský přebor, na šest sezon ve Spartě, které dělal kapitána, samozřejmě nemůže a ani nechce zapomenout a letenského titána z Generali arény tak pečlivě sleduje i po svém odchodu.

Současný pátý flek mu pochopitelně nevoní. "Páté místo? S tím přece nemůže být spokojený žádný sparťan. Je tam dost lidí, aby si to vyhodnotili a něco s tím udělali. Sezona je ztracená. Teď je třeba obětovat jaro, aby to od příští sezony zase šlapalo. Možná to bude trvat i déle, ale je vidět, že cesta, kterou teď Sparta zvolila, není dobrá," přednesl na webu denik.cz nejlepší pohárový střelec v historii slavného "S".

Nynější dění čas od času rozebírá i se svými bývalými spoluhráči či legendami slavné značky. "Na fotbale se potkáváme. Není to příjemné povídání. Ale já situaci vidím jenom zvenčí. Názor samozřejmě mám, ale nezměním to ani já, ani lidé okolo. Změnit to mohou jenom ti, kteří jsou teď ve Spartě," pokračoval na stránkách denik.cz někdejší kanonýr Jablonce či Austrie Vídeň.

U kormidla a dvou funkcí stále zůstává hlavní trenér a sportovní ředitel Zdeněk Ščasný, jemuž po domácím kolapsu s Teplicemi sparťanské ochozy spílaly. "Tepličtí hráli kombinačně, už stopeři se odvážně snažili rozehrávat balony, při pohledu na hru Sparty to byl docela kontrast. Hlavně teď na Letnou jezdí soupeři, kteří už vůbec nemají respekt jako dřív. Ono také není, z čeho by ho měli mít. Taky jsem zažil, že se z tribun křičelo. Víte však, co je největší alarm? Že na zápase bylo jen šest tisíc diváků. To je pro Spartu nedůstojná návštěva. To o něčem svědčí. Není jich tak málo, protože byla tma. Nebylo jich jen šest tisíc, protože by jim byla zima. Alespoň devět nebo deset tisíc diváků by na Spartu mělo přijít," uzavřel bývalý český reprezentant, jehož názor publikoval portál denik.cz.