Rada před zápasem na Dynamu: Do Kyjeva jsme přijeli s cílem bodovat

Poslední zápas základních skupin Evropské ligy sehraje Jablonec na půdě Dynama Kyjev. Ze skupiny už určitě nepostoupí, cílem je tedy alespoň se se soutěží důstojně rozloučit. To kyjevské Dynamo už má postup do jarní části soutěže jistý a v zápase s Jabloncem mu už tedy v podstatě o nic nejde. 

Rada před zápasem na Dynamu: Do Kyjeva jsme přijeli s cílem bodovat

„Nepotřebujeme speciálně motivovat. Hrajeme Evropskou ligu a hrát fotbal je zaměstnání hráčů. Je čest pro každý mančaft dostat se do skupiny. My jsme se tam dostali a vážíme si toho. Do Kyjeva jsme přijeli s cílem bodovat, stejně jako jsme to měli za metu v předcházejících zápasech. Bohužel v těch se nám to ale nepovedlo. Žádné velké protočení hráčů určitě nebude,“ prohlásil trenér Jablonce Petr Rada na předzápasové tiskové konferenci.

„Pro mě je největší motivace poprvé ve skupinové fázi s Jabloncem vyhrát. To zdejší prostředí mě vždycky motivovalo, už co jsem byl v Šachtaru, a bude tomu tak i zítra. Vzpomínek i pocitů je ve mně určitě stále hodně, když to tady vidím. Byl to pro mě vlastně start na Ukrajině a vzbuzuje to ve mně emoce dodnes,“ doplnil trenéra Radu kapitán severočeského klubu Tomáš Hübschmann.

Hübschmann působil v ukrajinském Šachtaru Doněck mezi 2004 a 2014 a strávil tam tedy vrcholnou část své seniorské kariéry. S klubem vyhrál celkem osmkrát ukrajinskou nejvyšší soutěž a v roce 2009 poslední ročník tehdejšího Poháru UEFA (předchůdce Evropské ligy). Za Jablonec odehrál Hübschmann od roku 2014 více než stovku ligových utkání.