Viktorii zařídil více než 80 milionů korun. Koho by si Chorý přál pro vyřazovací fázi?

OBSAHUJE OHLASY

Plzeňští bojovníci Jan Kovařík a Tomáš Chorý se prosadili jak v lize ve Zlíně, tak v Lize mistrů proti AS Řím, což Viktorii zařídilo postup do jarní fáze Evropské ligy.

Viktorii zařídil více než 80 milionů korun. Koho by si Chorý přál pro vyřazovací fázi?

Západočešti se do EL proklestili i přesto, že čtvrtý tým skupiny CSKA Moskva zdolal dvakrát obhájce trofeje Realu Madrid a navíc se dvěma čistými konty...

"My jsme s Madridem sice neuhráli ani bod, ale v konečném účtování rozhodly vzájemné zápasy," pochvaloval si po závěrečném hvizdu středopolař Jan Kovařík, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

A jaký byl z jeho pohledu střet S Vlky z věčného města? "Na držení balonu nás přehráli, ale kombinovali daleko od branky. Tam nám to tolik nevadilo. Těžko můžeme takový tým přehrát v držení balonu, ale hraje se na góly a ty jsme dali my," liboval si třicetiletý svěřenec Pavla Vrby.

O vítěznou trefu se postaral o sedm let mladší čahoun Tomáš Chorý, jenž do římské sítě dorazil právě střelu svého kolegy Kovaříka. A její hodnota? Více než 83 milionů korun (70 za výhru, 13 za postup).

"Je to prostě nádherné. Já jsem tomu věřil už v prvním poločase, jak jsem dojížděl ve skluzu k té křižné přihrávce. Tam mi chybělo asi 20 centimetrů. Pak to přišlo a ze mě to spadlo. Byl jsem strašně šťastný. Je to určitě nejdůležitější gól v mé kariéře," sdělil své pocity na webu fcviktoria.cz exolomoucký snajpr, který skóroval ve třech duelech po sobě.

Jednu z největších výher klubové historie pak oslavil v rodinném kruhu. "Už se těším, až přijdu domů a uvidím malou. Už jsem se koukal na telefon, malá se koukala s manželkou na televizi, takže to je takové hodně procítěné," vyprávěl po utkání kolega Řezníčka, Krmenčíka, Čermáka a spol., jehož bude čekat na jaře v Doosan aréně konkurence v podobě Beauguela.

A koho by si přál po jarní vyřazovací kolo EL? "Těžko říct, ale možná někoho z Angličanů," uzavřel Chorý.