Trpišovský o slabé pohárové produktivitě: Je to náš dlouhodobý problém. Děláme pro to všechno možné, ale...

Jindřich Trpišovský absolvoval svou poslední tiskovou konferenci kvůli základní skupině Evropské ligy. Ve čtvrtek od 21:00 se v Edenu proti Zenitu Petrohrad rozhodne o tom, jestli bude jeho Slavia součástí pohárů i nadále, nebo jestli půjde z kola ven.

Trpišovský o slabé pohárové produktivitě: Je to náš dlouhodobý problém. Děláme pro to všechno možné, ale...

Jaký je aktuální zdravotní stav vršovického "S" před střetem s momentálním lídrem ruské Premier League, který v posledních dvou ligových duelech nestačil na Rubin Kazaň i Arsenal Tula? "Zdravotně jsme na tom výborně. Trénuje celý tým včetně Honzy Sýkory, který se k nám připojil v úterý. Kromě dlouhodobých marodů Standy Tecla a Kuby Hromady je tak kádr kompletně zdravý, včetně Micka van Burena," upozornil někdejší kormidelník Žižkova či Liberce, jehož slova vyšla na slavia.cz.

Zatímco ve Fortuna:lize zdobí Slavii nejlepší ofenzivní statistiky, v Evropské lize jsou po pěti odehraných kolech na dvou vstřelených brankách a i to jim stačí k tomu, aby momentálně drželi postupovou pozici. "Je to náš dlouhodobý problém. Děláme pro to všechno možné, ale samozřejmě je to o rozhodnutí na hřišti. Těch situací jsou stovky, je to v tu danou chvíli o provedení nebo třeba o postavení brankáře. V Evropské lize, třeba zrovna v Petrohradu, jsme těch pozic měli spoustu a nepadne to tam. Někdy je to trochu o štěstí. V Evropské lize si zase tolik šancí ve vápně jako v domácí lize nevytvoříme. V lize je ta převaha po většinu zápasů větší, v Evropě jsou soupeři vyspělí a do tolika pozic vás nepustí. Proto je důležité šance proměnit, když už se do nich dostaneme," pokračoval na stránkách slavia.cz šéf Hušbauera, Deliho, Koláře a spol., který je i z toho důvodu rád za rostoucí formu Milana Škody. "Jeho sportovní forma jde nahoru, zápas od zápasu je rozehranější. Na terénech, které teď jsou, je takový útočník typologicky důležitý. Snad to potvrdí."

Debut v evropských pohárech čeká letní posilu Jaroslava Zeleného. "Kvůli takovým situacím jsme Jardu Zeleného podepisovali. I proto se tak kádr stavěl. Věděli jsme, že přijdou karetní a zdravotní absence. Proto jsme chtěli mít dva klasické levé obránce. Jarda bude debutovat v Evropských pohárech a pevně věřím, že bude úspěšný a bude mít na co vzpomínat. Snad první start promění v to, po čem všichni toužíme. S týmem se připravuje už pátý nebo šestý měsíc. Je součástí mužstva, naskočil do hodně zápasů. Byl s námi i v Petrohradu. Je možná výhoda, že jde hrát takové těžké utkání, s týmem je už sžitý," podotl muž zodpovědný za výkony a výsledky sešívaných.

Slavii může trochu strašit Kyjev, APOEL nebo Astana. Na všechny tyto týmy stačila herně, ale pak to nepotvrdila číselně. "Poslední krok je nejtěžší. Trochu to ovlivnilo náš zápas v Bordeaux, možná i doma s Kodaní. Tam jsme také věděli, že ten krok můžeme udělat. Ty dva výkony byly z mého pohledu nervóznější než první tři utkání. Teď máme poslední šanci rozhodnout. Myslím, že za tu dobu, co jsme pohromadě, máme za sebou hodně těžkých utkání, například finále poháru s Jabloncem. Myslím, že jsme urazili velký kus cesty. Cítím z týmu, že je obrovsky odhodlaný to ve čtvrtek dotáhnout," uzavřel na webu slavia.cz optimisticky naladěný Trpišovský.