Marcelo po fiasku s CSKA o přístupu, pískotu i budoucnosti

Tak tohle se nečekalo. Ruský CSKA Moskva i podruhé v základní skupině dokázal porazit Real Madrid, ale ani to mu nestačilo k postupu, protože Plzeň urvala tři body proti AS Řím. Na San Bernabéu ale lítaly hromy blesky. Co k potupné porážce řekl zadák bílého baletu Marcelo?

Marcelo po fiasku s CSKA o přístupu, pískotu i budoucnosti

V posledních třech sezonách nepoznala nejprestižnější klubová soutěž jiného šampiona než Real Madrid. Přitom v minulosti se v novodobé historii žádnému celku nepodařilo ani obhájit titul, natož slavit třikrát v řadě. Na čtvrtý triumf to ale moc nevypadá. A to nejen z výkonů a výsledků ve skupině, ale i na dalších frontách, kde to stojí rovněž za starou belu.

Real i přes porážku postoupil, potupná prohra 0:3, která je nejvyšší na San Bernabéu v Lize mistrů, se ale do srdcí fanoušků Los Blancos nesmazatelně vryla.

„Nemyslím si, že máme problém s přístupem. Nikdy nejdeme na hřiště s poraženeckou náladou, ale může se stát, že některé naše výkony tak vypadaly. Jako třeba zrovna ten středeční,“ řekl po utkání brazilský levý bek.

„Vyřazovací boje jsou daleko. Musíme se zlepšit a vylepšit náš obrázek na veřejnosti. Musíme do každého utkání dát vše a bojovat za Real. Vždycky chceme vyhrát, ale bohužel ne vždy se nám to podaří. Proti CSKA jsme v první půli měli několik šancí, ale neproměnili jsme je. Naopak soupeř měl tři a dal z nich tři góly,“ pokračoval Marcelo.

Na hráče španělského velkoklubu se hlavně ve druhé půli ozýval z ochozů pískot. „Když se něco takového děje, je jasné, že musíte něco změnit. Navíc fanoušci mají právo vyjádřit svou nespokojenost. Dostali jsme ránu, ale musíme se z toho vzpamatovat,“ dodal.