Co dál? Spousta slávistů si chce zahrát v Anglii, Trpišovský by si přál Inter Milán

Co dál?  Spousta slávistů si chce zahrát v Anglii, Trpišovský by si přál Inter Milán

Postup do jarní fáze Evropské ligy, který se Slavii podařil po dlouhých jedenácti letech, bere muž zodpovědný za výkony a výsledky sešívaných Jindřich Trpišovský jako velký úspěch. Ze svého týmu cítil proti Zenitu Petrohrad obrovské odhodlání.

"Jsem šťastný, že jsme postoupili. Nechali jsme ve skupině za sebou Bordeaux a Kodaň, to je úspěch jak pro Slavii, tak pro český fotbal. V zápasech s Petrohradem jsem rád, že jsme se prezentovali tak jak, jsme se prezentovali. Doma jsme to zvládli 2:0, u nich jsme prohráli, byli jsme důstojným soupeřem. Kromě zápasu v Bordeaux jsme se prezentovali v dobrém světle," potěšilo bývalého stratéga Žižkova či Liberce.

Jakou cestou mohou být podle Trpišovského domácí kluby úspěšné? "Myslím si, že je třeba být komplexní. Tvrdě pracovat. Když jsem koutkem oka sledoval, jak Plzeň přeběhala Řím, jestli se nepletu o šest kilometrů. České týmy jsou skvěle kondičně připravené. Ať ten zápas někdy není úplně koukatelný, tak je česká liga hrozně těžká hrát. Poznávají to všichni zahraniční hráči. Všichni čeští hráči umí od mala bránit, umí se prát a hrát osobní souboje. Když se v týmu skloubí to, že chtějí a umí hrát fotbal, k tomu dokáží hrát ve vysoké intenzitě. Když tým hraje intenzivně a hraje se podle jeho not, tak pak má šanci, protože pro soupeře není lehké ustát intenzitu, neustále napadání a presování. Pak k tomu ještě jít do útoku. Dvakrát se nám v Evropě stalo, že s námi měl soupeř běžecky problémy. Neříkám rychlostně, na tom jsou určitě soupeři lépe. Abyste uspěl, musíte hrát dobře do defenzívy a ofenzívy. Musíte obstát soubojově, kondičně a takticky. Pokud splníte tyhle prvky, tak jste schopni i tyhle týmy s vysokými rozpočty porážet. Když vám vypadne jedna složka, jako nám vypadl v Bordeaux, tak taháte celý zápas za kratší konec," ozřejmil úspěšný trenér aktuálního lídra Fortuna:ligy.

Jak daleko by mohla dojít Slavie či Zenit ve vyřazovacích bojích? "Zenitu budu fandit a držet palce, má sympatického a výborného trenéra, skvělého bývalého hráče. Velký klub, má sympatické a kvalitní hráče. Budu jim držet palce. Bude důležitý los, záleží na soupeři. Pro nás jsou všechny fronty důležité. Hrajeme ligu a domácí pohár, tam máme ty největší ambice. Splnili jsme tímhle postupem velký cíl a sen, nechali jsme za sebou Bordeaux a Kodaň. Doceníme až časem, kdo za námi nepostoupil. Jsem strašně šťastný. Je těžké předjímat, bude záležet na losu. Je tam hrozně moc týmů. Kdybych měl říci, tak bych si přál milánský Inter. Jak už jsem dříve říkal, chtěl bych anglické týmy, je to můj sen. Také spousta hráčů si tam chce zahrát," pronesl na webu slavia.cz šéf Zmrhala, Hušbauera, Součka a spol.