Deset hráčů z TOP 5 evropských lig, jimž se za posledního čtvrt roku nejvíce zvýšila tržní cena

CIES Football Observatory, která spadá pod ve Švýcarsku sídlící Mezinárodní centrum pro sportovní studie, nabídla analýzu ohldně hráčů, jejichž tržní hodnota se za posledního čtvrt roku zvýšila nejvíce.

Deset hráčů z TOP 5 evropských lig, jimž se za posledního čtvrt roku nejvíce zvýšila tržní cena

Na čele žebříčku, který se zabýval výhradně TOP 5 evropskými soutěžemi, čili Premier League, LaLigou, Ligue 1, Serii A a Bundesligou, se vyhřívá křídelník Borussie Dortmund Jadon Sancho, jenž cena vzrostla od začátku podzimu z 9,7 na 87,9 milionů eur, což je nárůst o 806 procent.

Z růstu o více než 30 milionů eur se může radovat čtyřlístek Thilo Kehrer z Paris Saint-Germain, Richarlison de Andrade z Evertonu, Andrew Robertson z Liverpoolu a Joao Cancelo z Juventusu Turín.

V první desítce se pak nalézají také Bernardo Silva z Manchesteru City, Sadio Mané z Liverpoolu, Ayemeric Laporte z Manchesteru City, Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu a Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain, jehož aktuální cena se má pohybovat okolo 216 milionů eur.

Čech není na seznamu žádný, Slovensko ale zastoupení má (hned na jedenácté pozici) a může za to jeden z deseti nejdražších stoperů světa Milan Škriniar z Interu Milán, jehož cena vyrostla o 24,5 milionů eur a 47,7 milionů eur už tak neplatí. Nová suma je 70,2 milionů eur.

Jeho trenér na stadionu Giuseppe Meazzy Luciano Spalletti by na něj však nalepil ještě výraznější cenovku. "Škriniar je hoden 100 milionů eur. Na místě Barcelony bych za něj nabídl 120 milionů eur a řekl, že 20 milionů je bonus navíc. Být Realem, nabídneu 140 milionů," překvapil milánský odborník s minulostí v AS Řím.

Pokud jde o známá jména, ve druhé desítce se nalézají například Marcelo Brozovič z Interu Milán či Luke Shaw z Manchesteru United, který měl v září cenu 10 milionů eur a aktuálně už by vyšel na více než 33 milionů eur. Velkým překvapením je i progres Ángela Di Maríi, který zaznamenal nárůst od 24,5 procenta a i přes pokročilejší fotbalový věk se jeho cena blíží 47 milionům eur.