Stronati nedělá z útlumu vědu: Někdy je lepší hrát párkrát blbě a vyhrát, než hrát dobře a pětkrát prohrát

Stronati nedělá z útlumu vědu: Někdy je lepší hrát párkrát blbě a vyhrát, než hrát dobře a pětkrát prohrát

Baník zakončuje podzim pátečním soubojem (od 17:40 na ČT Sport) proti hůře postavené Sigmě Olomouc a chce navázat na předešlé dva tříbodové zisky, které ho vystřelily na čtvrté místo tabulky před Spartu.

Ačkoliv byla Ostrava bodově úspěšná, podle mnohých herně nepřesvědčila. Stoper Patrizio Stronati však odmítá, že by mělo dojít k nějakému výraznému útlumu...

"Věděli jsme, že sezona začne v srpnu a bude končit v půlce prosince. Ale nevím, čím to je, že jsme teď nehráli dobře. Bavíme se o tom v kabině s klukama, s trenéry. Důležité však je, že i když nehrajeme dobře, zvládneme dát gól a ukopat to vzadu, hrát na nulu, což jsme v Příbrami a doma s Bohemkou zvládli," pronesl na webu idnes.cz bývalý zadák Austrie Vídeň.

Člen širšího kádr české reprezentace je rád, že už jeho klub dokáže vítězit, i když mu zrovna nejdou karty a nedaří se mu podle představ. "Někdy je lepší hrát párkrát blbě a vyhrát, než hrát dobře a pětkrát prohrát... Je to fotbal. Každý zápas chceme být lepší a lepší, hrát dobře, ale teď nám to fotbalově nějak nejde. Aspoň se ale snažíme sbírat body. Předtím jsme třikrát za sebou prohráli. Ale oklepali jsme se. Zbývá nám letos poslední kolo a my chceme vyrovnat skóre závěrečných šesti zápasů. Po třech prohrách třikrát zvítězit," pokračoval na stránkách idnes.cz svěřenec Bohumila Páníka.

Hanácké postavení (čtrnácté místo) však může mást. "Sigma je sice v tabulce dole, ale má skvělé fotbalisty. Musíme hrát poctivě, s nasazením. A když nám to nejde fotbalově, potřebujeme vsadit na bojovnost, jezdit po hřišti. Možná to bude podobně jako v našich předchozích zápasech o prvním gólu. Důležité bude i to, jak který tým to zvládne vzadu, jak poctivě bude bránit," uzavřel idnes.cz citovaný kolega Filla, Baroše, Diopa a spol. který už se těší, jak po posledním podzimním vystoupení absolvuje čtrnáctidenní volno.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.