Uruguayský útočník boří rekordy, zahraje už si za osmadvacátý klub své kariéry

Uruguayský útočník boří rekordy, zahraje už si za osmadvacátý klub své kariéry

Pokud jste si mysleli, že hráči typu Zlatana Ibrahimoviče (toho času v Los Angeles Galaxy) převlékají dresy až příliš často a ve své kariéře hráli až na zbytečně moc adresách, čímž připomínají žoldáky bez jakýchkoliv vztahů k daným klubům, zpozorněte.

Světovým rekordmanem v počtu přestupů je totiž dvaačtyřicetiletý uruguayský útočník Sebastián Abreu, jenž opět posunul své maximum a čeká ho angažmá již na osmadvacáté štaci jeho profesionální kariéry. Žádný jiný profesionální plejer za tolik celků v historii fotbalu nehrál.

účastník světového šampionátu v roce 2002, jenž nechyběl ani na třech turnajích Copa América, si plácl s brazilským klubem Rio Branco a v právě probíhajícím kalendářním roce 2018 už se jedná o jeho třetí zastávku, když předtím oblékal trikoty chilským mužstev Magallanes a Audax Italiano.

193 centimetrů vysoký krajan Cavaniho, Suáreze či Forlána vstoupil na profesionální mapu v roce 1995 a od té doby se skutečně zjevil všude možně včetně Deportiva La Coruňa, Arisu Soluň, Grémia, San Lorenza, Nacionalu, Américy, Monterrey, River Plate, Beitaru Jerusalem, San Sebastianu, Botafoga či Rosaria. V posledních letech vždy jednotlivé kluby opouštěl jako volný hráč po vyrpšení smlouvy.