Výdělky českých klubů v evropských pohárech? Plzeň trumfla Spartu o více než 760 milionů

Výdělky českých klubů v evropských pohárech? Plzeň trumfla Spartu o více než 760 milionů

V létě 2018 před startem evropských pohárů bylo ve hře hned pět českých zástupců. Po pár měsících je jasné, že suverénně nejvíce ze všech si vydělala Viktoria Plzeň, která hrála jako jediná Ligu mistrů.

Druhou nejúspěšnější tuzemskou značkou na toulkách po Starém kontinentu byla Slavia, jíž do sešívané podkladny připlulo 162,5 milionů korun.

Na nejméně finačních prostředků od UEFA pak dosáhla Sparta, která si díky brzkému vypadnutí přišla jen na 6,7 milionů korun. I hanácká hanácká Sigma si dokázal připsat více než dvakrát větší sumu.

Celkem si domácí celky přišly na miliardu a 54 milionů korun, což rozhodně nejsou zanedbatelné peníze, které půjdou využít na vylepšování podmínek, investice do mládeže či na nákupy posil, aby byly kádry ještě kvalitnější. 

A v případě dvou nejlépě vydělávajících klubů z Edenu a Doosan arény může být ještě lépe. Protož oba figurují ve vyřazovací fázi Evropské ligy, finančně se budou moci posunotu ještě dál. Například jen za případný postup do čtvrtfinále připluje další bonus v podobě 1,1 milionu eur, čili skoro 29 milionů korun.

Letošní výdělky českých zástupců v Evropě:

1. Viktoria Plzeň - 770 milionů korun
2. Slavia Praha - 162,5 milionů korun
3. Jablonec - 100 milionů korun
4. Sigma Olomouc - 15 milionů korun
5. Sparta Praha - 6,7 milionů korun