V Římě mu pšenka nekvete, a tak českého útočníka opět lanaří jeho bývalý klub

V Římě mu pšenka nekvete, a tak českého útočníka opět lanaří jeho bývalý klub

Doba, v níž Patrick Schick obléká dres římského celku, by se mohla pomalu nachýlit ke svému konci. O služby dvaadvacetiletého hráče má velký zájem jeho předchozí zaměstnavatel, jenž by ho rád získal již během zimního přestupového období.

Ač k nám vedení klubu z hlavního města Itálie v minulosti sdělilo, že svůj nadějný ofenzivní klenot pustit tak brzo nehodlá, protože stále doufá v prolomení jeho střelecké smůly, na níž jsou výsledky celého týmu velmi závislé, tak by se daná situace mohla poměrně velmi rychle změnit.

Gazzetta dello Sport vypovídá o kontaktu, který učinila Sampdoria Janov, v níž český útočník kdysi hrával, než se přesunul právě k Vlkům. Nejednalo by se však o hostování, nýbrž o trvalý přestup, jehož hlavním motivem je navázání na střeleckou formu, jakou Schick oplýval v sezoně 2016/17, v níž dal jen na domácí scéně 13 branek.

Forma bývalého odchovance Sparty šla rychle dolů, jakmile se přesunul do AS Řím, kde se ani po třiatřiceti ligových utkáních, v nichž se za rok a půl objevil, nedokázal střelecky ani výkonnostně projevit. Jeho oblíbená pozice (hrotového útočníka) byla tedy převážně nahrazena Edinem Džekem jakožto tím zkušenějším střelcem.

Italská media nám již v létě přinesla zprávu, že je o Schicka minimálně v rámci „přechodných“ služeb formou hostování zájem, avšak nabídky Parmy nebo Udine byly odmítnuty. Situace pro českého snajpra ovšem není nijak přívětivá ani po odstupu času, kdy už i samo vedení začíná uvažovat, zdali nebude nejlepší vsadit na jinou kartu.