Hra AC Milán se zasekla na mrtvém bodě. Na hřišti působíme jako kuřata, zlobil se lodivod týmu

Hra AC Milán se zasekla na mrtvém bodě. Na hřišti působíme jako kuřata, zlobil se lodivod týmu

Pokud už bylo jednou naznačeno, že AC Milán zažívá výkyvy formy jako na houpačce, pak se totéž potvrdilo i v utkání proti Olympiacosu, kde italský celek naprosto selhal a s Evropou se nadobro rozloučil.

Výmluvy šly v tomto případě naprosto stranou. Motivace na začátku sezony, kdy byla družina trenéra Gattusa považována za černého koně soutěže, již vyprchala a místo ní se dostavily pocity zklamání a zloby.

Něco podobného se snažil nastínit i sám lodivod týmu. „Bohužel chodíme furt v kruhu, což je něco, co nás tíží již od počátku ročníku. Jakmile přijde slibný záblesk, ihned po něm se dostaví krutá sprcha. Naprosto nám chybí ten zabijácký instinkt a bez něho se nemůžeme hnout,“ bědovala hlava mužstva.

Olympiacos potřeboval proti AC jednoznačně uspět, a to v poměru 2:0, 3:1 nebo pak čímkoliv o rozdílu tří branek. Něco podobného se mu povedlo ve druhém poločase, v němž famózní postup řeckému klubu zajistila penalta z 81. minuty.

„Osobně se domnívám, že ta penalta být nemusela, ale rozhodně nechci svádět vinu na rozhodčího,“ pravil Gattuso. „S ohledem na minulou sezonu jsme letos ještě neudělali žádný pokrok. Hráčům chybí ten správný bojový duch i samotný přístup do zápasu. Neprohráli jsme tedy proto, že soupeř kopal penaltu, ale prohráli jsme proto, že se na hřišti chováme naprosto chaoticky a běháme tam jako kuřata,“ doplnil.