Myslel si, že tam zemře. Fanoušek Neapole jen tak tak unikl bouřlivé liverpoolské radosti z postupu

Liverpool si těsnou výhrou nad Neapolí (1:0) zajistil postup do dalších fází Ligy mistrů, což oslavovali nejenom hráči na hřišti, ale i fanoušci mimo něj.

Myslel si, že tam zemře. Fanoušek Neapole jen tak tak unikl bouřlivé liverpoolské radosti z postupu

Příkladem nám je jeden čtyřiadvacetiletý příznivec italského celku, jehož štěstí té noci zrovna nedoprovázelo. Kromě toho, že musel přihlížet vyřazení svého týmu z nejvyšší evropské soutěže, tak si na něm svou „radost“ vybila i parta sedmi tzv. „hardcore“ fanoušků Liverpoolu.

Vše se odehrálo jen kousek od jednoho z výstupů u stadionu. „Myslel jsem si, že tam zemřu. Zničehonic mě obklíčila skupinka sedmi chlápku, na nic se mě neptala a hned mě začala mlátit a kopat. Posmívali se našemu výsledku, ale to už jsem nevnímal,“ svěřoval se muž, který chtěl zůstat v anonymitě, novinám.

Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby se do této šarvátky právě včas nepřipletl kolega týrané oběti. Dle současných informací to byl právě jeho zásah, který mládenci zachránil život. Díky tomu je nyní v nemocnici při vědomí a mimo ohrožení života. Následky z několikačetných zlomenin včetně vážně poraněného očního důlku se zlomenou lícní kostí by si mohl nést do konce života.

Liverpool tím možná jen oplácel to, co římští fanoušci pro změnu provedli jednomu příznivci Reds dříve v tomto roce. Sean Cox se tehdy stal podobnou obětí skupinového napadení, z něhož se dodnes nevzpamatoval.