Pogba že je hráč světových kvalit? Všechny Mourinhovy nákupy jsou výsměch, tvrdí bývalá opora klubu

Manchester United vyhrál jenom sedm ze svých posledních šestnácti utkání, což je dalším jasným signálem jistého znepokojení. Čeká na klub ze severu Anglie další přestavba kádru a vydrží to vůbec trenér?

Pogba že je hráč světových kvalit? Všechny Mourinhovy nákupy jsou výsměch, tvrdí bývalá opora klubu

Vyžádal si Mkhitaryana, ale pustil ho do Arsenalu, koupil si Baillyho, jenže ho přestal stavět, poručil si Sáncheze, ale ten se nemůže sžít s novým prostředím, dopřál si Lukakua, avšak ani to není útočník pro velkoklub. Tak kde je problém? Mourinho si vždy zakládal na mužstvu, jemuž dominovala pevná obrana, ale ani příchod chybujícího Lindelofa mu tuto pověst nepotvrdil. Nemluvě o tom, že Manchester United je v současné době nejméně běhavý tým na ostrovech.

Jakmile danou situaci sledujete z tohoto nebo podobného úhlu pohledu, možná budete až překvapeni, kolik věcí v klubu neklape. Dalším velkým tématem je jednak sám manažer, a jednak také nejdražší záložník světa. Jeho přítomnost v sestavě znamená, že jsou Rudí ďáblové limitováni při výběru formace, kterou se lodivod snaží přizpůsobit právě jeho „kvalitám“ a potřebám. Nebylo by ale lepší, kdyby Pogba zůstal na lavičce již furt?

„Myslím si, že se jim současná situace vymyká z rukou. Tohle nejsou hodnoty, na kterých si Manchester vždy zakládal. Nejenom ty nákupy, ale i celkový přístup ke hře. Je to prostě směšné, kam až to zašlo. Jejich hra je nudná a pomalá, což platí zejména v případech, kdy se na hřišti objeví Pogba. Jakmile stojí v záloze třeba vedle Matiče, jakýkoliv progres směrem dopředu je marný. Rozhodně se nejedná o žádného hráče světových kvalit,“ vytknul na adresu svého milovaného týmu dnes již čtyřiasedmdesátiletý Willie Morgan, který dres Rudých ďáblů oblékal v letech 1968-75.