Kapitán Stuttgartu slavil výhru nad Herthou. Za pár minut ho postihlo velké neštěstí

Nejdřív se radoval z vítězství, krátce nato ale zažil velké rodinné neštěstí. Kapitán bundesligového VfB Stuttgart Christian Gentner se totiž krátce po utkání proti Hertě Berlín (2:1) dozvěděl, že mu zemřel otec.

Gentner byl jednou z ústředních postav Stuttgartu, když čtvrt hodiny před koncem byl u vítězného gólu Maria Gomeze. Domácí těsné vedení udrželi a připsali si důležité tři body do tabulky. Jen chvíli po závěrečném hvizdu rozhodčího však přímo na tribuně zkolaboval otec třiatřicetiletého fotbalisty Herbert.

Navzdory lékařskému zásahu a pokusům o oživení hráčův tatínek zemřel. Gentner se o nešťastné události dozvěděl až v šatně poté, co absolvoval rozhovory pro zástupce médií.

Upřímnou soustrast záložníkovi i jeho rodině vyjádřil i sobotní soupeř a řada osobností z fotbalového světa včetně bývalého reprezentanta Jürgena Klinsmanna a dalších.

„Velmi, velmi smutné. Upřímnou soustrast, Christiane Gentnere! Hodně síly,“ napsal například obránce mnichovského Bayernu Jerome Boateng