Že mají nějaká zranění? Sparta nemá právo takhle mluvit, myslí si kouč Csaplár. Proč byl smutný, že jeho Příbram dvakrát Spartu obrala?

Fotbalisté Sparty zakončili ligový podzim remízou 1:1 na hřišti Příbrami. Do zápasu vstupovali Pražané bez několika chybějících hráčů. Kouč soupeře Josef Csaplár však nechtěl o absencích Sparty ani slyšet.

Že mají nějaká zranění? Sparta nemá právo takhle mluvit, myslí si kouč Csaplár. Proč byl smutný, že jeho Příbram dvakrát Spartu obrala?

Sparta nemohla pro zápas v Příbrami počítat s trojicí Kanga, Plavšič a Stanciu, všechny vyřadil z utkání karetní trest. V základní sestavě se tak objevil třeba Vukadin Vukadinovič, který v probíhající ligové sezóně naskakoval do zápasů pouze coby střídající hráč.

Některé další absence sparťanských hráčů jsou způsobeny zdravotními potížemi. Dlouhodobě chybí například Ben Chaim či Kadlec, ani na lavičce nebyl ani gólman Nita. Naopak po zranění se vrátil Zahustel.

O absencích však kouč Příbrami Josef Csaplár po zápase jen nerad slyšel. „Že má Sparta nějaká zranění? Já to řeknu takhle, Sparta na to nemá právo, to je prostě Sparta,“ tvrdil trenér Středočechů na pozápasové tiskové konferenci. „Nezlobte se na mě, ale Sparta nemá právo takhle mluvit. Takhle tady můžu brečet a naříkat třeba já, ale ke Spartě se to nehodí, pro mě je Sparta pojem,“ vykládal dál.

Příbram obrala Spartu o body už podruhé v sezóně, poprvé se tak stalo v pátém kole, kdy Letenští nedokázali zvítězit ani na vlastním hřišti a remizovali 2:2. „Mám z toho radost, že Příbram dvakrát dokázala remizovat se Spartou. Ale druhý pocit je smutek. Jestli Sparta Praha remizuje dvakrát s Příbramí, tak něco není v pořádku v českém fotbale,“ měl jasno trenér aktuálně dvanáctého týmu prvoligové tabulky.