Katar představil stadion pro finálový zápas mistrovství světa. Tady se bude v prosinci 2022 hrát

Katar představil stadion pro finálový zápas mistrovství světa. Tady se bude v prosinci 2022 hrát

Fotbalisté mají o další motivaci navíc. V Kataru totiž představili dějiště utkání o zlaté medaile na světovém šampionátu. A zdá se, že to bude stát za to. Kdo si na něm za čtyři roky zahraje?

Arénu navrhli londýnští architekti a počítá se v ní s osmdesáti tisíci míst pro fotbalové příznivce. Lusail Stadium, jak je stánek pojmenovaný, vychází z inspirace arabskou tradicí.

„Nový stadion je odkazem k naší minulosti a zároveň symbolem naší skvělé budoucnosti,“ představil arénu Hassan al-Thawadij z organizačního výboru mistrovství světa.

Lusail Stadium bude mít ze všech stadionů, kde se bude katarský světový šampionát, největší kapacitu a je situován patnáct kilometrů severně od centra katarské metropole Dauhá.  

A už je i jasné, co s arénou bude, až zazní poslední hvizd rozhodčího. Stavba by se měla transformovat do podoby komunitního centra, kde lidé najdou školy, obchody, kavárny či zdravotnická a další zařízení.

Mistrovství světa 2022 bude prvním v historii, které se bude konat v arabském světě. Oproti zvyklostem se nebude hrát v létě, ale první utkání je naplánováno na 21. listopad, zmíněné finále pak je na programu 18. prosince.