Jasná záležitost se změnila ve strach o body. Plzeň nakonec poslední zápas podzimu vyhrála

Viktoria Plzeň zakončila ligový podzim vítězstvím. Nad Karvinou vyhrála v domácím prostředí 2:1. Po prvním poločase se ale zdálo, že by mohl být výsledek i jasnější, nakonec však byli Západočeši rádi za těsnou výhru.

Plzeňští šli do utkání s postupem do jarní části evropských pohárů posíleným sebevědomím. To se promítlo hned do úvodu zápasu, kdy už v sedmé minutě využil centr Kovaříka Kopic a načal střelecký účet nedělního odpoledne.

Ten mohli rozšířit po několika dalších minutách Chorý a Čermák, oba dva si však vylámali fotbalové zuby na karvinském gólmanu Berkovcovi. Ani on však už nestačil ve 33. minutě na přímý kop Procházky – 2:0.

A protože slovenský záložník z další šance neskóroval a obdobně se vedlo i Havlovi, byl stejný stav i po prvním poločase.

Ve druhém poločase za stále silnějšího sněžení už převaha Západočechů nebyla tak patrná, naopak přišel kontaktní gól z kopačky Ba Louy. K další změně skóre už nedošlo, a tak Plzeň zakončila podzimní ligovou sezónu vítězstvím nad Karvinou 2:1.