Drtivý tlak Liverpoolu málem zhatil vlastní gólman Alisson, o výhře nad Manchesterem United rozhodl až náhradník

Velkou převahu měl takřka po celý zápas Liverpool nad Manchesterem United. Dlouho ale svítil na světelné tabuli nerozhodný výsledek. Ten zrušil až střídající Shaqiri.

Reds sice měli v zápase velkou převahu, první branku ale vstřelili hosté. Youngův gól z páté minuty ale neplatil kvůli faktu, že Lukaku, který balón možná jemně tečoval, stál v ofsajdové pozici.

Od té doby ale už bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo, to domácí. De Gea v brance Manchesteru se musel pořádně ohánět, aby zlikvidoval šance Firmina a Fabinha. Na Maného si ve 24. minutě po přihrávce Fabinha už ale nepřišel – 1:0.

United jako by vůbec nevěděli, co mají na hřišti dělat, k jejich štěstí jím ale pomohl brankář domácích. Alisson si totiž po půl hodině hry vybral hodně slabou chvilku, když neudržel míč po centru Lukakua zleva a Lingard pohotovou dorážkou srovnal skóre.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Dlouho se ale zdálo, že navzdory jednomu útoku za druhým, které se hrnuly na De Geovu bránu, si Manchester nakonec odveze bod. V 70. minutě ale ukázal šťastnou ruku kouč domácích Jürgen Klopp, když poslal na trávník Shaqiriho.

Ten byl na hřišti jen asi tři minuty, když Mané ukázkově prometl hostující obranu, De Gea jeho pokus jen vyrazil před sebe a Shaqiri s přispěním teče vstřelil rozdílovou, a jak se nakonec ukázalo i vítěznou branku.

Deset minut před koncem švýcarskému fotbalistovi opět pomohla teč, když si Bailly srazil míč po jeho pokusu do vlastní sítě. Liverpool tak vyhrál nad United 3:1.