Jablonec jsem nikdy neměl rád, popíchla severočeské fanoušky slávistická jednička Kolář

Jablonec jsem nikdy neměl rád, popíchla severočeské fanoušky slávistická jednička Kolář
OBSAHUJE VIDEO

Sešívané "S" z vršovického Edenu má před sebou poslední soutěžní vystoupení v kalendářním roce 2018. Soubor trenéra Jindřicha Trpišovského se v pondělí od 18:00 představí na jablonecké Střelnici.

"Očekávám těžký zápas, protože všichni víme, jak neúspěšnou bilanci má dlouhodobě Slavia s Jabloncem. Dlouho tam Slavia nevyhrála a výjimkou nebyla ani poslední dvě ligová utkání, která jsme prohráli. Ta utkání byla podobná. Hrají poctivě do defenzívy, nechci rozhodně nijak jejich výkon snižovat, nicméně nám dali vždy z prvních dvou střel dvě branky a my jsme zároveň v těch utkáních neproměnili spoustu šancí. Zahodili jsme dokonce dvě penalty. Svoji kvalitu ale ukazují, právě teď v Evropě zahráli výborné utkání. I když v některých zápasech dostali gól v posledních minutách, tak hráli výborně s Rennes, s Kyjevem, kde teď nyní navíc vyhráli. Je to výborný tým. Velkou otázkou je, jak bude vypadat hřiště. Záleží na tom, jaké bude počasí a terén, takže očekáváme náročné utkání," pronesl webem slavia.cz citovaný kouč s minulostí ve Viktorii Žižkov a Slovanu Liberec.

"Je to pro nás další z těch velkých testů v probíhající sezóně. Ve čtvrtek nám to proti Zenitu všem podařilo a všichni jsme měli velkou radost, takže je to i test pro mužstvo, jak po takovém zápase zvládne takové těžké venkovní utkání v lize. Nesmíme mít v hlavách nějaké oslavy, ale jen tvrdou práci, to si všichni uvědomujeme. Je to pro nás test. Sezóna je dlouhá a tohle je situace, kdy po velkém úspěchu přichází rychle těžké utkání s výborným soupeřem, a já jsem přesvědčen, že se na něj dobře připravíme," doplnil Trpišovský, jenž nemůže použít pouze dlouhodobě zraněný tandem Jakub Hromada a Stanislav Tecl.

V sestavě naopak nebude chybět brankář Ondřej Kolář, jenž má jakožto bývalý gólman Liberce k Jablonci pikantní vztah. "Jablonec jsem nikdy neměl rád. Jsem odchovanec Liberce, je to pro mě specifické. Jsem liberečák, a o to více chci vyhrát. Doufám, že zápas zvládneme za tři body a uděláme si hezké Vánoce. „Zápas to bude těžký. Jablonec má formu, ukazuje to jak v Evropě, tak v domácí lize. Doufám, že to zvládneme za tři body a udržíme si pozici vpředu, a doufám, že Plzni odskočíme," uzavřel čtyřiadvacetiletý strážce svatyně, jehož slova vyšla na stránkách slavia.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.