Mourinho se Manchesteru United vymkl z kontroly, nikdo ho nedokáže ukočírovat a zvládnout, tvrdí Neville

Rudí ďáblové z divadla snů na Old Trafford v Premier League tápou. Jsou šestí, ze sedmnácti zápasů brali výhru jen sedmkrát a také skóre 29:29 není nikterak lichotivé.

Mourinho se Manchesteru United vymkl z kontroly, nikdo ho nedokáže ukočírovat a zvládnout, tvrdí Neville

Zisk šestadvaceti bodů po sedmnácti kolech je navíc historicky nejhorší výkon Unitec v Premier League. Stejně bodů získal tým z rudé strany Manchesteru v sezoně 1990/1991, v níž nakonec brali právě šestý flek.

Bývalá klubová ikona Gary Neville zastává názor, že by z toho neměl být vinen pouze pětapadesátiletý portugalský manažer José Mourinho. Trable dvacetinásobného anglického šampiona začaly již po konci Sira Alexe Fergusona...

"Fandové nechtějí chodit na zápasy, ale to není nic nového. Bylo to už za Davida Moyese, byla to jeho vina. Stejná věc se udála i za éry Louise van Gaala, také za to mohl on. To samé je je i teď v případě Mourinha," uvedl někdejší reprezentant Albionu s pětaosmdesáti mezinárodními vystoupeními.

"Myslím si, že by pořádný reset potřeboval celý klub. A jestli Mourinho skončí? Podle mě se tak stane. Osobně bych se ale k tomuto kroku odhodlal až na konci ročníku," pronesl muž, jenž strávil na Old Trafford celou svou dlouhou profesionální kariéru.

"Naše vedení je však tak naivní, že je to až neuvěřitelné. Josému dali dlouhodobou smlouvu, ale vymkl se jim z kontroly. Nikdo ho nedokáže ukočírovat a zvládnout. Nevědí, co s ním dělat, co mu říct, nevědí, jestli se vůbec dostaví na tiskovku. Bude to stát hodně peněz, pokud se s ním budou chtít rozloučit a nebude to tak lehké, jak s mnozí lidé myslí," uzavřel třiačtyřicetiletý odborník, jenž si vyzkoušel trenérské řemeslo na krátkodobé štaci ve Valencii.

Ještě do konce roku 2018 čekají De Geu, Pogbu, Matiče a spol. střety s Cardiffem, Huddersfieldem a Bournemouthem.